Başkanvekilimiz Semih Özsoy: Kazasız, belasız, sakatlıksız bir sezon diliyorum

12 Ağustos 2018 Pazar
Başkanvekilimiz Semih Özsoy, Bursaspor maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Özsoy, “Tüm takımlar için kazasız, belasız, sakatlıksız bir sezon diliyorum. Küfürsüz bir sezonun öncüsü olmak istiyoruz” dedi.

Öncelikle yeni sezon için temennilerini dile getiren Başkanvekilimiz Semih Özsoy, “Futbolun ordinaryüsü Lefter Küçükandonyadis sezonuna bugün başladık. Hayırlı uğurlu olsun. Tüm takımlar için kazasız, belasız, sakatlıksız bir sezon diliyorum. Birlik, beraberlik, ülkemiz için bütünlük olsun. Sonunda güzellik kazansın. Bugün de bir örneğini gördük. Fenerbahçemiz bir ilki başlattı. Küfürsüz bir sezonun öncüsü olmak istiyoruz. Sonunda ipi göğüslemek, şampiyon olmak istiyoruz fakat en önemlisi birlik, beraberlik”  ifadelerini kullandı.

Hedeflediğiniz takımı bugün sahada gördünüz mü? sorusu üzerine Özsoy, “Benim söyleyebileceğim istekli bir Fenerbahçe var. Camia olarak istekliyiz. Bu takıma da yansıyor ama tabii teknik olarak ileriye oynayan veya geriye oynayan diyebilmem için bunları bilmem lazım. Bunları teknik kadroya sorarsınız fakat bizim istediğimiz Fenerbahçe olma yolunda istek arzuyu biz de görüyoruz” yanıtını verdi.

Transferle ilgili de Semih Özsoy, “Fenerbahçe transferi noktaladı diye bir şey söyleyemeyiz. Yapılıyor. Geçmişte Başkanımız Sayın Ali Koç’un dediği gibi kiralama çok avantajlı, dönem dönem ama yeri geldiğinde de riski ve dezavantajı şu; diğer kulüpler kendi düzenini kurduktan sonra kiralık futbolcuları dışarıya veriyorlar. Dolayısıyla satılık olsun, kiralık olsun, takibimiz devam ediyor. Her an olabilir, hiçbir şey olmayabilir. Teknik kadronun verdiği raporla hareket ediyoruz” dedi.

Video hakem uygulaması içinse Özsoy, “Daha önceki açıklamalarda da söylemiştik; '100 maç üzerinden 8-9 hafta denenecek, oturacak, herkes görecek diye'. Herkes bu konuya yabancı. Hakemler olsun, oyuncular, taraftar, bizler olsun. Sonunda iyi bir yere gidilecek. Sonucun ne olduğunu inanın bende sizinle birlikte canlı olarak izledim.  Seyredilip karar verildiğine göre doğru yolda ilerleniyor demektir” değerlendirmesinde bulundu.

Ayew ve Slimani’nin yıllık maliyetinin açıklanıp, açıklanmayacağı ile ilgili soruya da Başkanvekilimiz Semih Özsoy, şu yanıtı verdi:

“Gerek duyulursa açıklanabilir. Biliyorsunuz KAP’a bağlı olduğumuz için belirli limitin altında açıklama yapma mecburiyetimiz yok,  ama limitte olursa seçme şansımız yok. Dolayısıyla bakılır, gerek duyulursa açıklama yapılır.”