BURSASPOR MAÇI İLE İLGİLİ TARAFTARLARIMIZA DUYURU

10 Ağustos 2018 Cuma
Profesyonel Futbol Takımımız, Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu 1. hafta maçı kapsamında 11 Ağustos 2018 Cumartesi günü saat 21:45’de Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde Bursaspor ile karşılaşacaktır.

Karşılaşmaya yönelik bazı güvenlik kuralları aşağıdaki şekildedir;

Müsabaka günü stadyum içerisindeki büfeler ve localar, emniyet yetkililerince güvenlik açısından stat içerisine sokulması yasak olan maddeler (alkol, yanıcı-yakıcı, kesici-delici vs) yönünden denetlenecek, ayrıca büfelerde ağzı kapalı pet şişelerde su satışı yapılmayacaktır. Bozuk para, şarj aleti, powerbank, deodorant ve parfüm şişeleri, kırtasiye malzemeleri, şemsiye, fotoğraf makinası, kamera, öz çekim çubukları, elektronik sigara stadyuma alınmayacak, şemsiye ile ilgili olarak; müsabaka günü hava koşullarının durumuna göre eş güdüm toplantısında verilecek karar doğrultusunda alınıp alınmamasına karar verilecektir.

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’un Spor Alanlarına Sokulması Yasak Maddeler Başlıklı maddesindeki 12-1/b hükmü doğrultusunda taraftarların üst aramalarında bulunan bozuk paralar spor alanına alınmayacaktır. Bu kapsamda üst aramalarında taraftarların üzerinde çıkan bozuk paralar için turnike önlerine Türk Kızılay’ı kumbaraları konuşlandırılarak bozuk paraların kumbaralara atılması sağlanacak ve taraftar alımı bittikten sonra kumbaralar makbuz karşılığı Türk Kızılayı yetkililerine teslim edilecektir.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde müsabaka günü, D-100 Güney Yan Yol Boğaziçi Köprüsü’nden geliş Üsküdar-Harem ayrımından itibaren Ülker Stadyumu’na kadar gelen Güney Bağlantı Yolu takım otobüslerinin giriş yapacağı sırada, Recep Peker Caddesi (Yoğurtçu Parkı Caddesi) kavşağından Bağdat Caddesi Kavşağına kadar olan kısım araç trafiğine kapatılacak, Bağdat Caddesi’nin (Ülker Stadyumu arkası Taşköprü Caddesi D-100 bağlantı yolu katılımından itibaren Kızıltoprak Recep Peker Caddesi kavşağına kadar olan kısım) taraftarlar için steril alan oluşturmak amacıyla tek yönlü bariyerlenecek, araç trafiğine kapatılmayacaktır.

Konuyu, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde takımımızı destekleyecek olan taraftarlarımızın dikkatine sunuyor kuralları uyulması hususunu rica ediyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ