Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan: "39 bin 226 kombine, 82 bin 148 forma satıldı"

28 Temmuz 2018 Cumartesi
Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan, bugüne kadar 39 bin 226 adet kombine ve 82 bin 148 adet forma satıldığını söyledi.

Ortaklaşa okunan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu hakkında ilk olarak kürsüye gelen ve YDK üyelerine bilgiler veren isim Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan oldu. Kongre üyelerimizin değerli oylarıyla bu yüce görevde olmaktan gurur duyduğunu belirten Becan, “3 Haziran’da bir ilke imza attık. Çok sesli bir kongre yaptık. Tüm Fenerbahçeliler ellerini taşın altına koydu. Bunlar bizim için çok büyük anlam taşıyor” dedi.

YDK ve Kongre üyelerinin görüş ve tavsiyelerinin kendileri için altın niteliğinde olduğunu belirten Sevil Zeynep Becan, “Fenerbahçe’yi ait olduğu yere, zirveye taşıyacağız, bu yolda çok iyi yerlere geleceğiz. Birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var, bu bize zirveye götürecek” dedi.

Sevil Zeynep Becan, “53 günde hukuki, finansal, yapısal alamda hemen çalışmalara başladık. Durumu iyi analiz etmeliydik ki ilerleyelim. Denetleme faaliyetlerimizin tamamlanan kısımlarını arkadaşlarımız aktaracaklar. Biz bugüne kadar satılabilecek 40 bin 444 kombineden 39 bin 226’sını sattık. Çok büyük önem verdiğimiz öğrenci tribünü herkesi projesi memnun etti.  Forma satışında ise ilk 3 günde 37 bin 017 ilk 8 gunde 48 bin 107  ve şu ana kadar da 82 bin 148 forma satıldı. Bu tarihi bir rekordur” diye konuştu.

Profesyonel futbol takımındaki yeni transferler ve yeni sözleşmeler hakkında bilgiler veren Zeynep Sevil Becan, üye işlerinin devam ettiğini 19.07’nin tüm derneklerde coşkuyla kutlandığını sözlerine ekledi.

Şeffaflık prensibi gereği Başkanımız Ali Koç’un gerçekleştirdiği ‘Camiaya Sesleniş’ programının belirli aralıklarla devam edeceğini söyleye Becan, Fenerbahçe Üniversitesi projesinin ertelenmesi konusuna da değindi. Üniversiteyle ilgili rakamsal bilgilen veren Becan, erteleme kararlarını hemen işleme koyan YÖK Başkanı Yekta Saraç’a ada YDK üyeleri huzurunda bir kez daha teşekkür etti. Becan, “Üniversite açmanın bu durumda nasıl mümkün olduğunu takdirlerinize bırakıyorum” dedi.

Ortaklaşa okunan YK Faaliyet Raporunun son bölümünde son olarak yeniden kürsüye gelen Sevil Zeynep Becan, olimpik branşların başarılarından ve transferlerinden bahsetti. Erkek Basketbol ve Kadın Basketbol takımlarımızın ligi şampiyon olarak tamamladığını belirten Becan, ilk olarak Erkek Basketbol, Kadın Basketbol, Kadın Voleybol ve Erkek Voleybol takımlarının bu sezon öncesi yaptıkları transferlerden bahsetti.

Milli atletimiz Ramil Guliyev’in Dimond League ve Akdeniz Oyunlarında elde ettiği başarılarını sıralayan Becan daha sonra diğer atletlerimizin son dönemde kazandığı başarıları da üyelere aktardı.

Kürek Şubesi Sorumluluğuna Ozan Bayülken’in getirildiğini belirten Becan, kürek şubemizin son dönemde elde başarıları ve şampiyonlukları YDK üyelerine bir kez daha hatırlattı.

Birol Topuz’un da Boks Şubesi sorumluğuna getirildiğini belirten Becan, boksörlerimizin gerek ferdi, gerek takım halinde Fenerbahçe ve milli formayla elde ettiği başarıları anlattı.

Sevil Zeynep Becan, masa tenisi, yelken ve yüzme branşlarındaki başarıları da sıraladıktan sonra  “Olimpik branş sporcularımızın hepsiyle bu başarılarından ötürü gurur duyuyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Basın fotoğrafları

Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan: "39 bin 226 kombine, 82 bin 148 forma satıldı"