Ödemiş Derneğimizden Bayramda Şehitlik ve Huzurevi Ziyaretleri

17 Haziran 2018 Pazar

Ödemiş Fenerbahçeliler Derneğimizin üyeleri, geleneksel hale getirdikleri şehitlik ve huzurevi bayram ziyaretini bu bayramda da devam ettirdiler.

Dernek üyeleri Ramazan Bayramının 3. günü önce Ödemiş Zungurlu Kabristanı içerisinde bulunan asri şehitliği ziyaret edip, şehitlerimizin ruhları için dernek üyesi Fatih Dinga'nın nezaretinde Kuran okuyup dua ettiler.

Dernek üyeleri daha sonra Ödemiş Belediyesi Huzurevini ziyaret edip, huzurevi sakini dede ve ninelerin ellerini öpüp, bayramlarını kutladılar, eşitli ikramda bulundular. Üyeler, Ödemiş Huzurevi sakini kemancı Öngel Akı'nın keman resitalini dinleyip, Ödemiş efesi Ali Çakıl'ın harmandalı ve zeybek gösterisini izlediler.

Konuyla ilgili olarak Dernek Başkanı Levent Ergin, “Geleneksel hale getirdiğimiz şehitlik ve huzurevi ziyaretlerini, bu bayram da üye ve taraftarlarımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Ülkemizin birlik ve beraberliği, kutsal vatan toprağının bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizi asla unutmayacağız. Ödemiş Huzurevi’nde ikamet eden dede ve ninelerimizin maddi manevi ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz” dedi.


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar