Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı

10 Haziran 2018 Pazar
Geçtiğimiz Cuma günü hayatını kaybeden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in babası, Demirören Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören düzenlenen törenlerle son yolculuğuna uğurlandı.

Merhum Erdoğan Demirören için ilk tören İstanbul Şişhane’deki holding binasında yapıldı. Buradaki törenin ardından Erdoğan Demirören’in cenazesi Fatih Camisi'ne getirildi. Demirören'in tabutunun üzerine II. Mahmut zamanında yapılmış Kabe kapısı örtüsü serildi.

İş, siyaset, sanat, spor ve medya dünyasının büyük katılım gösterdiği cenaze törenine Demirören Ailesi’nin yanı sıra; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Başkanımız Ali Koç ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz Semih Özsoy ve Metin Şen de katıldı.

Merhum Erdoğan Demirören’in ardından duygularını dile getiren Başkanımız Ali Koç şu şekilde konuştu:

“41 senedir kendisinin komşusuyum. Bana her zaman çok yakın davranmıştır. Oğlu gibi görmüş, sahip çıkmıştır. Bayram olsun, önemli günler olsun, gitme gelme, onların çocuklarıyla aynı ortamda büyüdük. Benim açımdan çok hüzünlü bir gün. Sonra biz evlendik, çocuklarımız oldu, çocuklar büyüdü, arkadaşları, gürültü, ses… Hiçbir zaman şikayet etmediler. Hep haber yollardık “Gürültü yaparlarsa haberimiz olsun” diye. Hem Tülin teyze, hem Erdoğan amca bu konuda hiç rahatsızlık vermediler. Her zaman müthiş bir komşuluk ve dostluk örneği sergilediler. Allah razı olsun. Kendisini; hem iş dünyası hem spor dünyası hem de dost ve aile büyüğü olarak çok arayacağız. Sevilmek güzel bir şey, Allah herkese nasip etsin. Onunla daha çok spor konuşurduk. Sporun neden bu noktalara geldiğini ve farklı yönü olması gerektiğini konuşurduk. Babam da Erdoğan Bey de eski ekol insanlar, bizlere örnek insanlar. Toprağı bol olsun, Allah rahmet eylesin.”

Öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Erdoğan Demirören, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

Merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören başta olmak üzere değerli ailesine, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı Erdoğan Demirören Son Yolculuğuna Uğurlandı