TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu

22 Mayıs 2018 Salı
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından verilen "Türkiye Fair Play Ödülleri” çerçevesinde Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız ile Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın Kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen ödüle layık görüldü.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK), Fair Play düşünce ve davranışını ülke genelinde yayma ve benimsetme amaçlı faaliyetleri kapsamında sürdürdüğü “2017 Türkiye Fair Play Ödülleri” sahiplerini buldu.

İyiye, doğruya, güzele” sloganından yola çıkan Fair Play Ödülleri’nin bu yılki sahipleri 22 Mayıs 2018 tarihinde Olimpiyatevi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçemiz ile Galatasaray arasında oynanan Vestel Venüs Sultanlar Ligi finali sonrası her iki takım oyuncuları örnek davranış göstererek, birlikte fotoğraf çektirip,  hep birlikte dostluk görüntüsü sergilemişlerdi. Bu güzel davranış sebebiyle Fenerbahçe ve Galatasaray kadın voleybol takımları törende Sportif Fair Play Davranış Dalı'nda "Şeref Diploması” ödülüne layık görüldüler. Takımımız adına ödülü başarılı orta oyuncumuz Bahar Toksoy Guidetti aldı.

Kariyeri başarılarla dolu olan ve Kadınlar Euroleague’de tüm zamanların asist kraliçesi listesinde 4. sırada yer alan Kadın Basketbol Takımımızın Kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen de, Sportif Fair Play Kariyer Dalı'nda "Kutlama Mektubu” ödülüne layık görüldü. 

Ödül töreninin ardından FB TV’ye konuşan oyuncularımız, mutluluklarını dile getirdiler.

"Gurur duydum" diyen Birsel Vardarlı Demirmen, "Benim için çok anlamlı bir ödül. Çok teşekkür ediyorum. Gurur duydum. İnşallah ilerleyen yıllarda da bu tür ödüllere layık görülmeye çalışacağım" diye konuştu.

Bahar Toksoy Guidetti de, "Böyle bir kare ile sporun kardeşlik, dostluk ve fair play içerdiğini gösterdik. Çok mutluyum. Bu hareketimizin ödüllendirilmesi de ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesidir. Umarım herkese örnek olur ve devamı gelir" dedi. 
 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu TMOK Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu