Zeljko Obradovic İle Ahmet Düverioğlu’nun Maç Önü Görüşleri

23 Nisan 2018 Pazartesi
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague Play-off turu üçüncü maçında Kirolbet Baskonia Vitoria Gasteiz takımına Fernando Buesa Arena’da konuk oluyor. 24 Nisan Salı günü (yarın) TSİ 22:00’de başlayacak maçla ilgili Resmi Sitemize açıklamalarda bulunan Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile oyuncumuz Ahmet Düverioğlu, şunları söyledi:

Zeljko Obradovic: "Seride üçüncü maç. Play-off’ta her zaman, geçmiş maçlarda olanları unutarak reaksiyon göstermek ve kendinizi bir sonraki karşılaşmaya hazırlamak önemlidir. Herkes Final Four’da olmayı çok istiyor ve bu hedefe bir adım uzakta olduğumuzu anlamamız gerekiyor.  Bu amaca ulaşmak için ilk fırsat yarınki mücadele olacak. Fernando Buesa Arena’da oynamak her zaman zordur. Çünkü Baskonia çok iyi bir takım ve taraftarlarının desteğini de arkalarına alıyorlar. Ancak bir her zaman olduğu gibi öncelikle kendi oyunumuzu düşünmeliyiz. Kendimizi en iyi şekilde hazırlamalı ve mümkün olan en iyi oyunu sergileyebilmeliyiz."

Ahmet Düverioğlu: "Saha avantajımızı koruduk ve Vitoria’ya 2-0 ile geldik. Ancak serinin bitmediğinin ve çok iyi bir takıma karşı oynayacağımızın farkındayız. Baskonia ile kendi evlerinde oynanan her karşılaşma zorludur ve yarın bir reaksiyon göstermek isteyeceklerini biliyoruz. İyi savunma yapmalı ve tempoyu kontrol etmeliyiz. Bir maç daha kazanarak hedefe ulaşmayı istiyoruz."