Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı

15 Nisan 2018 Pazar
Fenerbahçe Kürek Şubemiz kuruluşunun 104. yılını Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen özel bir geceyle kutladı.

Yemeğe Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, Genel Sekreter ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Asbaşkanlarımızdan Ali Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Önder Fırat ve Ozan Balaban, Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, Kürek Şubesi Sorumlusu Çağlar Özdemir, diğer branşların şube sorumluları, kürek şubesinin eski ve yeni sporcuları ile davetliler katıldı.

Gece Şube Sorumlumuz Çağlar Özdemir'in açılış konuşmasıyla başladı. Yemekte Başkanımız Aziz Yıldırım, son dönemde elden edilen uluslararası başarılar için şube yönetimine teşekkür etti.
 
Başkanımızın konuşmasından derlediklerimiz şöyle: 

"Fenerbahçe’de kürek şubeler içerisinde önemli bir yer tutuyor. 1990 yılında ilk defa Fenerbahçe’de yöneticiliğe başladım. O zamandan önceki dönemlerde gazetelerde futbolun yanında kürek sporu gelirdi. Rahmetli Semih Bayülken küreğe çok önem verirdi. Onun tutkusu olduğunu biliyoruz. Ben tamamen şubeyi, şube kaptanlarına bıraktım. Hiçbir zaman müdahil olmadım. Kürek ailesi kendi içerisinde şubeden sorumluları seçtiler. Bazen başarılı, bazen başarısız olduk ama geldiğimiz noktada Dünya’da ve Avrupa’da kazanılan şampiyonluklar, ikincilikler ve üçüncülükler var. Onun için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Sakarya’da Sapanca kenarında, 26 dönümlük arazi aldık. Bu arazi içerisinde şubeye ait bir kürek evi ve Fenerbahçeliler evi yapacağız. Önümüzdeki 15 gün içerisinde de inşallah temelini atacağız. 1 yıl içerisinde orayı Kürek Şubesi’nin hizmetine kazandıracağız. Her zaman gerekli olan malzemeleri almaya hazırız, alacağız.

3 Temmuz'da rahmetli Serkan Acar, Tamer Yelkovan ve yöneticilerle birlikte kürek yarışlarını izlemeye gidecektik. Ama sabah 7’de Vatan’a gittik. Geceleyin tabii soramıyoruz. Avukatlara sorduk ve şampiyonluğu öğrendik. O gece birbirimize söyleyerek, mutluluğumuzu yaşadık. Kazanmak gurur verdi.

20 yıllık başkanlık dönemimde Fenerbahçe tarihine ben, yönetici arkadaşlarım ve sizler; hepimiz damga vurduk. Çünkü hep ilkleri yaptık. Stadı, salonu yaptık. Fenerbahçe TV’yi açtık. Fenercell’i kurduk. Üniversiteyi açıyoruz. Türkiye’deki kulüplerin üniversiteleri, devlete bağlıdır ama bizimki vakıf üniversitesidir, ilktir.  Eylül ayında Fenerbahçe Üniversitesi hizmete girecektir.

Kombine kartları çıkardık. Locaları yaptık. Fenerbahçe evleri yapıyoruz. En büyük projelerimizden bir tanesi de 1 Milyon Üye Projesi. Bu proje çok önemli. Biz kulübü halka açtık. Fenerbahçeliyim diyen herkes bu kulübe üye olabilir. Bu kulübün yönetilmesinde söz sahibi olabilecek pozisyonda tüzüğümüzü hazırladık ve geliştirdik.

Çağlar beye, sporculara ve şube emekçilerine teşekkür ediyorum. Geçmişte kürekte ve diğer branşlarda kulübe hizmet etmiş olan bütün büyüklerimize saygılarımı iletiyorum. Aramızda olmayanları da rahmetle anıyorum." 


Yoğun katılımın olduğu gecede davetliler 104. yıl anısına hazırlanan özel bir videoyu barkovizyondan izledi. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen organizasyon, Fenerbahçe marşları eşliğinde sona erdi.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


Basın fotoğrafları

Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı Kürek Şubemiz 104. Yılını Kutladı