Zeljko Obradovic ile Nicolo Melli’nin Maç Önü Görüşleri

08 Mart 2018 Perşembe
Turkish Airlines EuroLeague 2017-2018 sezonu 25. maçında Litvanya temsilcisi Zalgiris Kaunas’a konuk olacak olan Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızda koç Zeljko Obradovic ile İtalyan oyuncumuz Nicolo Melli, maç öncesi resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Zejko Obradovic, savunmada ve hücumda agresif olan iyi bir takımla karşılaşacaklarını ve 40 dakika boyunca çalışmaları gerektiğini belirtirken; İtalyan oyuncu Melli ise sert bir maç olacağına değindi.

Zeljko Obradovic, “Bu sezon EuroLeague’de çok iyi oynayan bir takımla karşılaşacağız. Çok kaliteli bir ekip ve takım halinde oynamayı biliyorlar. Savunmada ve hücumda çok agresifler. Bu sayede iyi basketbol oynuyorlar. İstanbul’daki maça dönecek olursak; parkede gerçekleşen her şeye bir cevap verebildiklerini gösterdiler. Bu nedenle, iyi bir karşılaşma çıkarmak istiyorsak, gerçekten 40 dakika boyunca çalışmalıyız” dedi.

Nicolo Melli ise, “Çok sert bir maç olacak. Rakibimiz kesinlikle çok iyi bir koç tarafından yönetilen, kaliteli bir takım. Sezonun bu bölümünde, Play-off yarışında yerimizi sağlama almaya çalışıyoruz. Onlar da bizimle hemen hemen aynı durumdalar. Kaunas’ta kazanabilmek bizim için çok değerli; bu sayede rakibimizle aramıza daha fazla mesafe koyabiliriz. Ama bu karşılaşmanın çok zorlu olacağını biliyoruz ve her zaman olduğu gibi elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Rakibimizin birçok yetenekli oyuncusu var. Jankunas’a karşı birçok kez forma giydim. O, EuroLeague’de pozisyonunun en iyi oyuncularından biri. Elbette ona dikkat etmeliyiz ama rakibimizin birçok iyi oyuncusu var. Pangos, Milaknis, White, Davies ve Toupane gibi… İyi bir koç tarafından çalıştırılan, kaliteli bir takımdan bahsediyoruz. Birlikte iyi oynuyorlar ve topu iyi paylaşıyorlar. Yüksek skor bulma potansiyeline sahipler ve bu nedenle savunmada çok sert olmalıyız. Maçın kilit noktası bu olacaktır” ifadelerini kullandı.