FBSYD Koşuları 4 Mart 2018 Pazar Günü Başlıyor

22 Şubat 2018 Perşembe

Hedefi yardımlaşma olan Fenerbahçeli Sporcular Derneği; toplumu buluşturup sosyal, sportif ve sağlıklı yaşamlarına destek olmak ve aynı zamanda Fenerbahçe sevgisini aşılamak amacıyla “FBSYD KOŞULARI” organizasyonunu düzenliyor.

New York Maraton Koşucuları Kulübü koordinasyonunda ve Dünya Maraton Birliği (AIMS) tarafından desteklenen “Küresel Koşu Günü”nü, 10 Haziran 2017’de 187 ülke ile birlikte ülkemizde organize eden Fenerbahçeli Sporcular Yardımlaşma Derneği yeni bir projeye imza atıyor. 4 Mart’ta başlayıp 27 Mayıs 2018’e kadar Pazar günleri Kadıköy, Fenerbahçe-Bostancı sahil yolu parkurunda hafif tempolu koşu, atletik ve fitnes türünde sportif aktivite şeklinde gerçekleştirilecek “FBSYD KOŞULARI” organizasyonu, 15 yaş üzeri kadın-erkek herkese açık ve ücretsiz olacak.

Fenerbahçe Televizyonu, Fenerbahçe Resmi İnternet Sitesi www.fenerbahce.orgve Radyo Fenerbahçe tarafından da desteklenen ve zaman zaman ünlü isimlerin de yer alacağı “FBSYD KOŞULARI” organizasyonuna kayıt olmak isteyenler, 0551-220 38 19 numaralı telefondan organizasyon direktörü Osman Atakan Tekin’e ulaşabilirler. FBSYD Koşuları katılımcılarına göğüs numaralı sarı renkli ve FBSYD armalı yelek verilecek ve bu numara dönem süresince aynı kişide kalacak.

Organizasyonun uygulanma şekli:

a) Aktivitenin başlangıç noktası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bostancı Sahil Spor Tesisleri’dir.

b) Katılımcıların aktivite alanına geliş ve dönüşleri kendi imkanlarıyla olacaktır.

c) Katılımcılar spor kıyafetlerini ve içeceklerini kendileri temin edeceklerdir.

d) Aktivite saat 14.00’te çok yavaş tempoda 15 dakikalık ısınma hareketleriyle başlayacaktır.

e) Isınmayı takiben, yaş gruplarına göre çeşitli atletik yarışmalar yapılacaktır.

f) Yarışmalar sonrası herkes kendi temposunda en fazla 60 dakika koşacaktır.

g) Katılımcılar istedikleri anda koşuyu bırakıp yürüyüşle de devam edebileceklerdir.

h) Koşu sonunda 5 dakikalık dinlenmeyi takiben yapılacak fitnes egzersizleriyle sportif aktivite sona erecektir.

i) Fenerbahçe Televizyonu ve Radyosu çekimler ve röportajlar yapıp özel programda yayınlayacaktır. www.fenerbahce.org/fbtv