Mauricio Isla: "Takım halinde mücadele ederek maçı kazandık"

17 Şubat 2018 Cumartesi
Profesyonel Futbol Takımımızın Şilili sağ beki Mauricio Isla, Aytemiz Alanyaspor karşısında alınan 3-0’lık galibiyetin önemine değindi. Şampiyonluk yolunda bu tip galibiyetlerin kritik önem taşıdığını belirten Isla, “Takım halinde mücadele ederek maçı kazandık” dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Isla, “Şu anda sadece mutluyum. Fenerbahçe’yi artık ligin tepesinde liderle aynı puanda görüyoruz. Çok önemli bir galibiyetti. Hedefimiz şampiyon olmak ve şampiyonluk yolunda böyle galibiyetler çok kritik önem taşıyor. Herkes birbiri için koştu, birbiri için oynadı ve mücadele etti. Fenerbahçe sahada koşan, mücadele eden, oynayan bir takım olmalı. Bu amaçla çıktık sahaya ve istediğimizi başardık. Enerjimizi sonuna kadar harcadık ve takım halinde mücadele ederek maçı kazanmayı başardık” dedi.

Ligin 23. haftasında oynanacak Beşiktaş derbisiyle ilgili de konuşan Isla, “Bizim için zor karşılaşmaydı. Özellikle ilk yarı rakibimiz pozisyonlar üretti. İstedikleri gibi sonuçlandıramadılar. En önemlisi kazanmaktı. Önümüzde Beşiktaş maçı var. O maç öncesi kazanmak çok önemliydi. Üst düzey ve zorlu bir maç olacak. Bu hafta boyunca çalışarak yüzde yüzümüze ulaşmak ve o maça olabilecek en hazır şekilde çıkmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş derbisinde Hasan Ali Kaldırım’ın cezalı olması sebebiyle eğer hoca görev verirse sol kanatta görev yapabileceğini belirten Isla, “Eğer İsmail o güne kadar hazır durumda olmazsa, eğer hocamız solda oynamamızı isterse takıma faydalı olacaksam her türlü katkıya hazırım. Aynısı Şener için de geçerli. En önemlisi takımın kazanarak yoluna devam etmesi. Hocamız bize inandığı sürece problem yok” diyerek sözlerini tamamladı.