Giuliano Victor De Paula: "Takım halinde güzel bir galibiyet aldık"

11 Şubat 2018 Pazar
Profesyonel Futbol Takımımızın Brezilyalı orta sahası Giuliano Victor De Paula, Medipol Başakşehir karşısında takım halinde güzel bir galibiyet aldıklarını belirtti. Bu maçta forma giyebilmek için teknik heyetle tartıştığını ifade eden Giuliano, tüm takım olarak fedakarlık yaptıklarını söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Giuliano, “Birlikte, takım halinde güzel bir galibiyet aldık. Doktorumuza, sağlık ekibimize, fizyoterapistlerimize ve hocamıza teşekkür ediyorum. Aslında hafta içi onlarla yoğun tartışmalar yaşadık. Bu hafta sahada olmak istiyordum. Bir risk vardı ve bu riski aldığımıza değdi. Skora baktığımızda bizim için çok güzel olduğunu görüyoruz. Bu akşam takımıma katkı sağladığım için, takımım için elimden geleni yaptığım için gerçekten son derece büyük bir mutluluk duyuyorum. Eğer biz bu ruhu gösterirsek, bu sıra dışı birlikteliği gösterirsek, çok zor maç kaybederiz. Bu organizasyonumuzu sezon sonuna kadar sürdürürsek kesinlikle son ana kadar bu yarışın içinde olacağız” dedi.

Takımı için fedakarlık yapmak isteyen bir oyuncu olduğunu ve bu akşam başarı için tartışan, son ana kadar mücadele eden bir takımın sahada olduğunu söyleyen Giuliano, “Her oyuncunun içinden gelip o ruhu göstermek istediği, fedakarlık yapmak istediği anlar vardır. Onu doğru anda kullanmanız gerekir. Ben de onu bu akşam kullanmak istedim. Benim kişiliğim her zaman bu şekilde oldu. Ben takımı için her zaman sahada olmak, fedakarlık yapmak isteyen bir futbolcuyum. Kritik bir maç olacaktı bu akşam. Kazandık, özgüvenimizi yukarı taşıdık. Kaybetseydik ligin kalan kısmı başka bir taraf gidebilirdi. Fedakarlığı tüm takım olarak yaptık, herkes birbiri için koştu. Saha içinde başarı için tartışan,  mücadelesini son ana kadar sürdüren bir takım vardı. Takım tek kişiden oluşmaz, tüm oyunculardan oluşur. Biz bunu gösterdik ve bundan sonra bu şekilde devam etmemiz çok önemli olacak” diyerek sözlerini tamamladı.