Zeljko Obradovic ve Jason Thompson’ın Bamberg Maçı Önü Görüşleri

08 Şubat 2018 Perşembe
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 22. hafta maçında Alman ekibi Brose Bamberg’i konuk ediyor. 9 Şubat Cuma günü 20:45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele öncesi Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile Birleşik Amerikalı oyuncumuz Jason Thompson, Resmi Sitemize açıklamalarda bulundular.

Zeljko Obradovic: “Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak”

Rakip takımdaki değişikliğe dikkat çeken Obradovic, “ Geçtiğimiz hafta Panathinaikos’a karşı harika bir maç çıkaran rakibimizle evimizde oynayacağız. Bamberg, takımın yapısında ve oynayış şeklinde bazı değişikliklere gitti. Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Arkadaşım Andrea Trinchieri’ye de en iyi dileklerimi gönderiyorum. Umarım en kısa zamanda iyileşir ve çok sevdiğini bildiğim basketbolda takımıyla birlikte sahada olmaya devam eder.” dedi.

Jason Thompson:  “İyi bir karşılaşma çıkarmayı hedefliyoruz”

Başarılı oyuncumuz Jason Thompson da, “Rakibimize karşı evimizde oynayacağımız iyi bir maç olacak. Son EuroLeague karşılaşmamızdan sonra kendimizi toparlamaya ihtiyacımız var ve bu durum da Bamberg maçını bizim için çok özel kılıyor. Bamberg mücadelesine ilişkin birçok önemli not var. Brad ve Nicolo, eski takımlarına karşı oynayacaklar. Benim kardeşim Ryan Thompson da daha önce Bamberg forması giyiyordu. Bunlar mücadelenin özel notları. Onlara karşı deplasmanda iyi bir maç oynamıştık, şimdi de iç sahada iyi bir performans göstermeliyiz. Daha iyi oynamayı ve takım olarak özellikle evimizde daha iyi bir karşılaşma çıkarmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.