2006 böyle geçti

30 Aralık 2006 Cumartesi

2005 yılını büyük atılımlarla kapayan ve 2006 yılına her alanda zirvede giren Fenerbahçe Spor Kulübü 2006 yılında da büyük hamlelerle zirve tırmanışını sürdürdü.
*2006 yılı ocak ayında Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu başkanlık seçimi yapıldı ve Yüksel Günay yeniden başkan seçildi.
*Genel kurul toplantısına, bir dönem önce görev yapan isimlerle birlikte tek aday olarak giren Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, katılan 278 üyenin tamamının oyunu alarak, yenilenen tüzük gereği 3 yıl için başkanlığa getirildi. 
* 2006 yılının başlarında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yer alan 1907 tribününde bulunan koltuklara LCD ekranların monte işlemi tamamlanıp hizmete sunulurken, 4  Şubat’ta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı İslam Çupi basın tribünü, Çaykur Rizespor maçıyla hizmete girdi. 
* İslam Çupi Basın Tribünü’nün açılışını Başkanımız Aziz Yıldırım, dönemin Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Onur Belge ve İslam Çupi’nin eşi Ayşe Çupi yaptılar. 
* 6 Şubat’ta Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 100. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Fenerbahçe dünya zirvelerinde etkinliğinin ilki gerçekleşti.
*Profesyonel Dağcılar Tunç Fındık ve Mustafa Kalaycı tarafından 6969 metre yükseklikteki zirveye dikilen Fenerbahçe ve Türk bayrakları Güney Amerika’daki Aconcagua dağında dalgalanmaya başladı.
*13 Şubat’ta gerçekleştirilen Milliyet gazetesi geleneksel yılın sporcusu ödül töreni Doğan Medya Center’da gerçekleşti. Başkanımız Aziz Yıldırım "yılın spor adamı" Alex de Souza da yılın futbolcusu ödülünü aldı.
*26 Şubat’ta Fenerbahçe Spor Kulübü ana sponsorlarından AVEA’nın Yönetim Kurulu Başkanı Giuseppe Farina ve İtalya Konsolosu Luciano Pezzotti  Fenerbahçe- Beşiktaş maçında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün misafiri oldular. 
* 27 Şubat’ta Zaman Gazetesi’nin düzenlediği “yılın sporcusu ödülleri” sahiplerini buldu.  Başkanımız Aziz Yıldırım, yılın spor adamı; Christoph Daum, yılın teknik adamı; Alex de Souza da yılın futbolcusu ödüllerini almaya hak kazandılar.
*Başkanımız Aziz Yıldırım, 1 Mart’ta çıkan Fenerbahçe Dergisi’nin 37. Sayısına yazdığı başyazıda statlardaki küfrün önlenmesi için İl Spor Güvenlik Kurulu, federasyonlar, kulüpler ve medyanın ortak bir çalışma yapması gerektiğine dikkat çekti.
*3-4 Mart tarihinde yapılan Fenerbahçe Olağan Genel Kurulu’nda Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 38. Başkanı Aziz Yıldırım oldu.
*Tek listeyle girilen kongrede, kullanılan oylardan 10’u geçersiz olurken Başkanımız Aziz Yıldırım’a 3 bin 676 geçerli oy alarak yeniden göreve seçildi.
*11 Şubat’ta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde bulunan Arçelik Lounge odası  Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından Konyaspor maçı öncesinde törenle açıldı. 
* 11 Mart’ta  yapılan kongre sonrası yeniden göreve gelen başkanımız Aziz Yıldırım’ın listesinde yer alan ve kulübün 100 yılında iş başında olacak yöneticiler mazbatalarını aldı
*13 Mart’ta Fenerbahçe Spor Kulübü Mali İşler Koordinatörü Abdülkadir Kuşin Avrupa’daki 21 futbol kulübü arasında yapılan ve toplam gelirleri 85-260 milyon Euro aralığında olan Avrupa Kulüpleri arasında yapılan araştırmada 259 milyon Euro ile Manchester United’in ilk sırada bulunduğunu, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Manchester City, Schalke04, O. Marseille, Rangers ve Aston Villa gibi kulüpleri geride bırakarak 16. sırada bulunduğunu açıkladı.
*15 Mart 2005 yılında birçok kurum ve kuruluştan aldığı ödüllerle bu alanda da başarıya doymayan Fenerbahçe Spor Kulübü’ne Kuleli Askeri Lisesi’nden de birçok ödül geldi. Kuleli askeri lisesinde yapılan ödül törenine Başkanımız Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyelerimiz ile futbol takımı idarecilerimiz ve oyuncularımız katıldı. Tören öncesi Kuleli Askeri lisesi okul komutanı İlhan Sönmez, Başkanımız Aziz Yıldırım ve teknik direktör Christoph Daum birer konuşma yaptı.  Konuşmaların ardından Başkanımız Aziz Yıldırım 2005 yılın en iyi spor adamı,Christoph Daum 2005 yılının en iyi teknik direktörü, idari menajer Volkan Ballı 2005 yılının en iyi menajeri, Alex de Souza 2005 yılının en iyi yabancı futbolcusu, Tuncay Şanlı 2005 yılının en iyi yerli oyuncusu ve Stephan Appiah da 2005 yılı özel ödülünü aldı. Ödül töreninde Başkanımız Aziz Yıldırım, Kuleli Askeri Lisesi öğrencilerini Fenerbahçe’nin yüzüncü yıl kutlamalarına davet etti. 
* 21 Mart’ta Century 21 - Uzel Emlak hizmetleri Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımıza sponsor oldu. Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Dinçay ve Centruy 21 yetkilileri Faruk Ilgaz Tesisleri Kulüp Binası’nda düzenlenen törenle 1 yıllık sponsorluk anlaşmasına imza attılar.
*1 Nisan’da Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA kriterleri uygulaması gereği olarak hazırlanan ve iki geniş klasör hacminde belge içeren, idari, mali, hukuki, sportif ve alt yapı kriterlerine uygunluğu belgeleyen çalışmayı Türkiye Futbol Federasyonu’na verdi.
*Nisan ayıyla birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 100.yılı piyango biletleri de satışa sunuldu. 3 daire, 11 otomobil, 100’lerce beyaz eşya, 326 kombine kart ve lüks otellerde tatil fırsatlarının yer aldığı 100. Yıl Piyango Biletleri’nin satışları Fenerbahçe taraftarından büyük bir ilgi görürken, kulübe de büyük
*8 Nisan’da UEFA’nın resmi yayın organı Champions Dergisi, Fenerbahçe’yi konu alan haberinde Fenerbahçe Spor Kulübü’nden ve sportif başarılarından övgüyle söz etti.
* 12 Nisan’da Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerimizin İlhan Cavcav hakkındaki şikayetine ilişkin kamu davası açıldığı bildirildi.
*3 Mayıs’ta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ziyaretinin 88. Yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir’de bir tören düzenlendi. Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra 60 dernekten 3 binin üzerinde taraftar Anıtkabir’i ziyaret etti..
*4 Mayıs’ta Basketbol Bayanlar 2005-2006 Lig Şampiyonluğu’nu kazanan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız Beşiktaş ile yaptığı mücadele sonrasında Caferağa Spor Salonu’nda şampiyonluk kupasını kaldırdı. Takımımız kupa töreninde büyük bir sevinç yaşadılar.
*18 mayıs’ta Başkanımız Aziz Yıldırım kendine yönelik savaşın Fenerbahçe’ye zarar verdiğini düşündüğünü belirterek görevini bıraktığını açıkladı. Başkanımız Aziz Yıldırım,  25 milyon Fenerbahçe camiası içerisinden çok sayıda Aziz Yıldırım çıkacağına inandığını dile getirirken, "bu sevda bitmez" diyerek görevden ayrıldığını ifade etti.
*15 Şubat 1998 yılında başkan olan Aziz Yıldırım ve birlikte çalıştığı yönetim kurulları, Fenerbahçe’ye büyük hizmetler yapmıştı. Başkan Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın kapasitesi 52 bin kişiye çıkarken, Ali Şen zamanında temeli atılan Samandıra Tesisleri tamamlanmış, Dereağzı Tesisleri komple yenilemişti. Rakamsal verilere göre, Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçemizin aktif büyüklüğü  51.4 kat artarak 149.6 milyon dolara çıkmış, Fenerbahçemizin sadece futbol gelirlerindeki büyüme yüzde 263 olarak gerçekleşmişti.
*Birlik ve beraberlik konusunda görülmemiş organizasyonlara imza atan Fenerbahçe camiası, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın görevine geri dönmesi noktasında da yine büyük bir birliktelik örneği sergiledi. Fenerbahçe Spor Kulübü ve bağlı birimleri faks-email yağmuruna tutan taraftarlarımız yurt içi ve yurt dışında düzenledikleri organizasyonlarla Başkanımız Aziz Yıldırım’a geri dönüş çağrılarını ilettiler.
*29 Mayıs’ta Fenerbahçe Spor Kulübü Avrupa’nın ünlü ve büyük futbol kulüplerinin kurduğu G-14 birliğinin Brüksel’deki toplantısına davet edildi.
*30 Mayıs’ta Başkanımız Aziz Yıldırım ve eski başkanlarımızdan Ali Şen kulüp binasında bir araya gelerek bir süre görüştüler. 
* 8 Haziran’da Fenerbahçe Spor Kulübü, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki yeni yerine taşındı
*14 Haziran’da Fenerbahçe Spor Kulübü ve Fenerbahçe Spor Ürünleri A.Ş tarafından başlatılan 100. Yıl Logo Yarışması’nda dereceye giren  tasarımcılar, plaketlerini 100. Yıl komitesi başkanı Ender Alkaya’nın elinden aldılar.
*19 Haziran’da Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulumuz,  hafta sonunda yapılacak Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yeniden aday olma kararı aldı. Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe camiasından göreve devam etme yönünde yoğun bir destek aldıklarını belirterek, "Geleceğin Fenerbahçe camiası için hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 
* 24 Haziran’da Fenerbahçe Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul toplantısında bir konuşma yapan Başkanımız Aziz Yıldırım, kürsüye gelirken üyeler tarafından dakikalarca alkışlandı. Fenerbahçe ve şahsı için tarihi bir gün olduğunu vurgulayan Başkanımız, Turkcell Süper Ligi’nde son 6 haftanın devlet tarafından incelenmesi gerektiğine dikkat çekerken, "hem İzmir’deki, hem Denizli’deki maçta bizi üzen olaylar oldu" dedi. Özel hayatı ve işleriyle ilgili veremeyeceği hesap olmadığını belirten başkan Aziz Yıldırım, "Geçen kongrede bahsettiğim korkuların bedelini ödedik.. Bizler kavgacı, uzlaşmaz olarak gösterilmeye çalışıldık" ifadelerini kullandı. Fenerbahçe’nin 100. Yılının her şeyin üzerinde olduğunu kaydeden başkan Aziz Yıldırım, sözlerini "Daraağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe olacaktır" diyerek tamamladı. Genel kurul sonunda tek aday olan Başkanımız Aziz Yıldırım, 2824 üyenin oyuyla yeniden başkan seçildi. Başkanımız, genel kurul toplantısının sonunda alkışlarla kürsüye gelirken, Fenerbahçe için yeni bir dönemin başladığını belirterek,  "100. Yılı Fenerbahçemize yakışır bir şekilde kutlayacağız. Görevde kalacağımız sürenin ardından alnımızın akı ile yeni genel kurula geleceğimizi ümit ediyorum” dedi.
*24 Haziran’da Brezilyalı oyuncumuz Marco Aurelio Türk vatandaşı olma yolunda ilk adımını attı. İçişleri Bakanlığı’na resmen başvuruda bulunan oyuncumuz Fenerbahçe’nin kendisine bu şansı vermesinden dolayı mutlu olduğunu açıkladı.
*4 Temmuz’da Fenerbahçe Spor Kulübü, teknik direktör Zico ile 2 yıllık anlaşma sağlandığını duyurdu. 
* Aynı gün Türkiye’ye gelen Zico, Fenerbahçemizin 100. Yılında görev almaktan büyük onur ve gurur duyduğunu belirtti
* 6 Temmuz’da 2008 UEFA Kupası Finali’nin oynanacağı stadı belirlemek için çalışmalarını sürdüren UEFA’nın belirlediği en iyi dört aday arasında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı da yer aldı.
*Fenerbahçe dünya zirvelerinde tırmanışlarının 2.’si, 7 Temmuz’da 5165 metre yükseklikteki  ağrı dağı tırmanışı ile yapıldı.  Ağrı Dağı Zirvesi’nde de Fenerbahçe ve Türk bayrakları dalgalanmaya başladı.
* 8 Temmuz’da Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısı Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıda basketbolda Ülker ile yapılan sponsorluk için yönetim kurulumuza yetki verildi.
*12 Temmuz’da Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 100. Yılında görev yapacak yönetim kurulu üyelerinin görev dağılımı yapıldı.
*19 Temmuz’da Fenerbahçeliler, dünyanın her bir noktasında çeşitli etkinliklerle,  dünya Fenerbahçeliler gününü kutladılar.
*24 Temmuz’da Fenerbahçe ile Ülker arasında 5 yıllık bir sponsorluk anlaşması imzalandı. Başkanımız Aziz Yıldırım sponsorluğun Türk sporunun geleceğinin teminatı olduğunu ifade etti. Ülker Kurumsal İletişim Başkanı Ali Doğan ise, sponsorluk anlaşmasının Türk sporuna büyük katkılar sağlayacağını söyledi.
* 4 Ağustos’ta Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 100. Yıl kutlamalarında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’yla , Bağdat Caddesi’nin çeşitli bölümlerine ışıktan bir elbise giydirecek olan Stüdyo Festi ile anlaşma imzaladı.
* Aynı gün Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 100. Yıl etkinlikleri ve 100. Yıl formasının tanıtımı Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapıldı. Gecede İstanbul Defterdarlığı Vergi Dairesi Başkan Yardımcısı Hakkı Koçen, Fenerium’un Göztepe Vergi Dairesi’nce 100 firmadan 4. Firma olduğunu açıkladıktan sonra Başkanımız Aziz Yıldırım’a bir teşekkür plaketi verdi. Fenerium’un 2006-2007 kreasyonu da gecede profesyonel mankenlerin yer aldığı defileyle sergilendi. Futbol takımımızın 100. Yılında oynayacağı karşılaşmalarda giyeceği, bir tarafından klasik çubuklu formanın, diğer tarafında ise, Fenerbahçe’nin 100 yıllık tarihinde yer alan olayları ve şahısları simgeleyen resimlerin yer aldığı ’altın sarısı’ 100.yıl forması da Fenerbahçeli futbolcular tarafından tanıtıldı. Gecede 100. Yıl Komitesi Başkanı Ender Alkaya, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 100. Yıl kutlamaları hakkında bir sunum yaptı.
*Eğitimli sporcu çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Spor Kulübü, 19 Ağustos’ta spor sahalarında artış gösteren sporcu ölümlerinin önlenebilmesine katkıda bulunmak için, alt yapı antrenörlerine "sporda ani ölümler" konulu bir sempozyum düzenledi. Panelde futbol alt yapı antrenörlerine konu ile ilgili önemli bilgiler verildi.
*23 Ağustos’ta "Fenerbahçe dünya zirvelerinde" projesinin Tacikistan tırmanışı sona erdi. Fenerbahçe ve Türk bayrakları, Himalaya dağlarının en kuzey kollarından biri olan ve 7495 metre yükseklikteki Somoni Zirvesi’nde de dalgalanmaya başladı
* 9 Eylül’de Fenerbahçe taraftarlarının internet’teki buluşma ortamlarından  Antu&Fenerlist’in  ödül töreni Antalyaspor maçı öncesinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda gerçekleştirildi.
*Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulumuzun Onur Ödülü aldığı törende, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün unutulmaz başkanlarından Faruk Ilgaz’da efsane özel ödülü aldı.
*Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken ve Kürek şubeleri, iki önemli organizasyona ev sahipliği yaptılar. Fenerbahçe Yelken Festivali’nin üçüncüsü 12-16 Eylül tarihleri arasında Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşirken, Fenerbahçe Kürek Şubesi 2006 yılında ikincisi yapılan   "Fenerbahçe sprint regatta" yarışlarına ev sahipliği yaptı.
*16 Eylül tarihinde Fenerbahçe Sportif A.Ş.’nin yıllık olağan genel kurulu yapıldı. Genel Mali Koordinatörümüz Abdülkadir Kuşin,  Fenerbahçe Sportif A.Ş.’nin  mali tablolarda net kârının 52 milyon YTL’yi aştığını söyledi.
*Aynı gün birleşik Fenerbahçeliler Vakfı’nın yeni binasının açılışı yapıldı. Açılışa Başkanımız Aziz Yıldırım da katıldı.
*4 Ekim’de Slovenya’nın başkenti Lubyana’da toplanan UEFA, 2008-2009 UEFA Kupası  Finalinin Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda oynanmasına karar verdi. Kararın alınmasında stadın kulübün kendi imkanlarıyla yeniden yapılandırılmasının da etkili olduğu belirtildi.
*Fenerbahçe Spor Kulübü’ne 100 yıldır ev sahipliği yapan Fenerbahçe Stadı,  Aziz Yıldırım başkanlığındaki yönetim kurulu tarafından, eski başkan Şükrü Saracoğlu’nun ismi verilerek bugünkü modern halini almıştı. Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerimizin stadın ismini değiştirerek başladıkları yenilikler zinciri, numaralı, maraton ve kale arkası tribünlerin yıkılarak yeniden yapılması ve 21. Bin 500 kişi olan stat seyirci kapasitesinin 52.500’e çıkarılmasıyla devam etti.
*Mermer zemini, cam duvarları, lüks tribünleri ile modern mimarinin bütün çizgilerini taşıyan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda, iki kata açılan, 5.000 taraftar alacak kapasitede cafe, pub ve lokantalar yer alıyor. Soyunma, basın ve hakem odaları, yönetim ve toplantı salonları, 60 lüks loca, yeni açılan Fenerium ve yine bu tribün altında yer alan olan Fenerbahçe Müzesi de, spor severlere ev sahipliği yapıyor. İnşaat sonrası, tüm tribünlerin üzeri özel çelik konstrüksiyonlarla tutturularak seyircinin görüş açısını azaltan sütunlar tamamen kaldırıldı.
*Dünya standartlarını yakalayan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, yapılan bu çalışmalarının takdirini yurt içi ve dışında, taraflı tarafsız herkesten almaya başladı. UEFA, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı 5 yıldızlı statlar listesine aldı. UEFA Stadyum ve Güvenlik Eğitim Müdürü Marc Otten, rutin ziyaretlerinden birinde yaptığı açıklamada Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nın Avrupa’daki birçok stada da örnek teşkil ettiğini açıkladı.
*Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulumuzun çalışmaları, UEFA İcra Komitesi’nin Slovenya’nın başkenti Lubyana’da yaptığı toplantıda 2008-2009 UEFA Kupası Finali’nin  Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanmasına karar verilmesiyle taçlanıyordu. Avrupa’nın futbol patronu UEFA, yaptığı titiz çalışmaların sonucunda, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki gelişimi ve değişimi kısa sürede değerlendirmeye aldığını,  2009 UEFA kupası finaline bu stadı adres olarak gösteriyordu.
*Tribünlerdeki ısıtma sistemi ocak ayında tamamlanacak olan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, 56 bin kapasiteli Hamburg Aol Arena Stadı ve 40 bin kapasiteli Tel Aviv Ramat Gan Stadı, 60 bin kapasiteli Bükreş Ulusal Stadyumu’nu geride bırakarak finalin adresi oldu. 
*Fenerbahçemizin tesislerindeki yeniliklere bir halka da Yüzme Şubesi’nin Dereağzı Tesisleri’ndeki olimpik havuzda eklendi. Havuzun üstü özel bir sistemle kapatılırken , sporcuların kış aylarında da  rahatlıkla antrenman yapabilecekleri bir ortam oluşturuldu.
* Başkanımız Aziz Yıldırım,  taraftar temsilcileri ile de bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.
*10 Kasım’da Fenerbahçe Spor Kulübü’nün deplasman yolculuklarında kullanılan Sabiha Gökçen Havalimanı’na hediye edilen ’Sabiha Gökçen ve Atatürk” temalı rölyef, törenle açıldı. Sabiha Gökçen Havalimanı Genel Müdürü İbrahim Büyükyumukoğlu ve havalimanı yetkililerinin de katıldığı törene, Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanlarımız Mahmut Uslu ve Şekip Mosturoğlu, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, A ve PAF takımı oyuncuları ve teknik heyet katıldı. 
* Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulumuz, 2006 yılının son döneminde Fenerbahçemize karşı atılan asılsız şike iddialarına ve Fenerbahçe Spor Kulübü’ne karşı Futbol Federasyonu tarafından yapılan adaletsiz uygulamalara karşı büyük bir mücadele başlattılar.
*Başkanımız Aziz Yıldırım ve Asbaşkanlarımız Ali Koç ile Şekip Mosturoğlu 29 Kasım’da düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yönelik asılsız iddiaların araştırılması yönünde ilgili kurumları göreve çağırdılar.
*18 Aralık’ta düzenlenen basın toplantısında ise, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu ve federasyona bağlı organların Fenerbahçe’ye uyguladığı çifte standartı örnekleriyle kamuoyu ile paylaştılar. 
* 2006 yılı, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kurumsallaşma çalışmalarını sağlamlaştırması ve yeni atılımlar yapması açısından önemli bir yıl oldu. 
* Fenerbahçe Kart; taraftarlara sağladığı avantajlara ek olarak Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi World Card ile birleşerek sıra bankaların sundukları avantajları da kapsayan bir oluşumun içine girdi.
* Feneriumların sayısı arttırılırken, taraftarların talepleri doğrultusunda hazırlanan ürünler, doğru zaman ve doğru ürün olarak  nezih ortamlarda sunuldu.
*Fenerbahçe taraftarları da korsan ürünlere karşı gösterdiği hassasiyetle, Fenerium markasına değer kattı.
* Fenerbahçe Spor Kulübü tüm branşlardaki alt yapı çalışmalarıyla da örnek kulüp olma özelliğini 2006 yılında yeniden pekiştirdi.
*Futbol, basketbol, voleybol, yüzme, boks, yelken, kürek, masa tenisi ve atletizm branşlarında yaz okulları ve alt yapı okulları İstanbul ve Türkiye genelinde yoğun bir faaliyet dönemi geçirdiler. 
* Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda başarıya imza atan Fenerbahçe Spor Kulübü’ne bağlı branşların alt yapıları, Fenerbahçemizin başarı geleneğini sürdürme noktasında sağlam bir temel olma özelliğini sürdürdü. 
* 2006 yılında açılan yaz ve kış dönemi spor okullarında çok sayıda yeteneğin eğitimine katkıda bulunulurken, Türk sporuna yeni yetenekler kazandırılma çalışmaları da artarak devam etti.
*Fenerbahçe Spor Kulübü, tesisleri, tribünleri, birlik ve beraberliği, sportif ve ticari başarılarıyla ’örnek’ ve ’başarılı bir yıl için, 100 Yılını kutlayacağı 2007 yılına heyecan ve coşkuyla giriyor.