Mauricio Isla: "Yakaladığımız pozisyonları istediğimiz gibi sonuçlandıramadık"

03 Şubat 2018 Cumartesi
Profesyonel Futbol Takımımızın Şilili sağ beki Mauricio Isla, iyi oynadıkları karşılaşmada yakaladıkları pozisyonları istedikleri gibi sonuçlandıramadıklarını ve yapılan hatalar neticesinde maçtan berabere ayrıldıklarını söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Isla, “Çok büyük üzüntü yaşadık. İyi oynadığımız bir karşılaşmaydı aslında. Çok fazla sayıda pozisyon ürettik ancak istediğimiz gibi sonuçlandıramadık. 2 hata yaptık ve kalemizde golleri gördük. Futbolda hatalar var ama dikkatli olmayınca cezayı kesiyorlar. Son 3-4 maça bakınca bu hataları sıklıkla yaşıyoruz. Bunlardan birini ben de yaptım, kendimi de bu işin içine katabilirim. Çalışmak zorundayız. Taraftarlarımızı geri kazanmalıyız. Başarıya ulaşmak için bundan sonra kalan dönemde tek yol çalışmak” dedi.

Çalışmaktan çare olmadığının altını çizen Şilili futbolcu, “2 hata yaptık ve gol oldu. 2 kat çalışmamız lazım. Böyle durumlarda insanlar sadece negatiflere odaklanılıyor. Sadece negatif düşünmemek lazım çünkü puan tablosunda hala yukarılardayız, hala bitmiş bir şey yok. Maçın bazı bölümlerinde çok iyiydik ama 2 hata bizim bu maçı berabere bitirmemize neden oldu” diyerek sözlerini noktaladı.