Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi

28 Ocak 2018 Pazar
Başkanımız Aziz Yıldırım’ın vizyonu doğrultusunda 2016 yılında kurulan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübünün ilk büyük çaplı sosyal sorumluluk projesi olan, 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamındaki pota açılış törenleri devam ediyor.

Proje kapsamında, Rize’nin İyidere ilçesindeki Hazar Çaysan İlk-Ortaokulu’nun bahçesine kurulan basketbol potalarının açılış töreni Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın katılımıyla 28 Ocak 2018 Pazar günü yapıldı.

Bölgedeki Fenerbahçe Şube ve Dernek Yöneticileri, Kongre üyeleri ve taraftarların desteğiyle kurulumları yapılan potaların açılış törenine; Başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanı sıra; Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Metin Doğan, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mete, Kadıköy Şube Başkanımız İlyas Bulcay, Fenerbahçe Hedef 1 Milyon Üye Proje Yöneticisi Miraç Çam, 1907 Okul 1907 Pota Proje Yöneticisi Ezgi Değerli, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve bölgedeki Fenerbahçeliler ile vatandaşlar katıldı.

Başkanımız Coşkuyla Karşılandı

Açılış töreninde öğrencilere Fenerbahçe ve Ay-Yıldızlı bayraklar dağıtıldı. Başkanımız Aziz Yıldırım, pota kurulan okulların öğrencileri ve öğretmenleriyle bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı. Fenerbahçe taraftarları ve velilerinin de katıldığı tören coşkulu anlara sahne oldu.

Kısa bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Doğan, “Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün hayata geçirdiği 1907 Okul 1907 Pota Projesi’nin Rize ayağındayız. Kendi memleketimde böyle bir projeyle, hemşehrilerimle birlikte olmanın heyecanı içerisindeyim. Fenerbahçe, sadece bir spor kulübü değil, ülkenin en önemli, en büyük sivil toplum örgütüdür. Bu, altı çok dolu bir laf, sadece söylemde kalan bir laf değil. Biz sosyal sorumluluk bilinci içerisinde üzerimize düşen her şeyi yerine getiriyoruz. Bunun da örneğini 3 Temmuz’da gösterdik. 3 Temmuz’da gösterdiğimiz büyük direnişin, ülkemizin 15 Temmuz’da göstermiş olduğu büyük direnişe örnek teşkil etmesinden dolayı büyük gurur duyuyoruz” dedi. Rize’de 16 tane okula pota projesi gerçekleştirildiğini belirten Doğan, hemşehrileriyle birlikte olduğu için duyduğu mutluluğu da sözlerine ekledi.

Daha sonra Başkanımız Aziz Yıldırım; İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete’ye, Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz’a, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz’a ve İyidere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mete’ye imzalı Fenerbahçe forması hediye etti.  Rize İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz da Başkanımız Aziz Yıldırım’a katkılarından dolayı bir plaket takdim etti.

1907 Okula 1907 Pota Projesi

Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün, çocukları ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula basketbol potası kurulmasını ve basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Hedef: Gençlerin Geleceğe Umutla Bakmasını Sağlamak

Proje kapsamında çocuklara, sporun fiziksel ve sosyal faydalarını anlatıp onları düzenli spor yapmaya teşvik etmek için hayatı öğrenmeye başladıkları okullarına basketbol potaları kuruluyor. Böylece çocukları ve gençleri basketbol sporu ile küçük yaşlarda tanıştırmayı ve ülkemizin yarınları olan bu gençlerin geleceğe umutla bakmaları hedefleniyor.

Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda yapılan proje lansmanı sonrasında İstanbul Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yalova, Düzce, Bursa, Konya, Antalya ve Balıkesir’de pota kurulumları tamamlandı. Proje kapsamında okullardaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Projeye Nasıl Destek Olunabilir?

Bu projeye destek olmak isteyen kişiler, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün resmi mail adresi olan cocukgenclik@fenerbahce.org adresinden kulüple iletişime geçebilir.

Rize’de Pota Kurulan Diğer Okullar:

NECİP FAZİL KISAKÜREK İMAM HATİP ORTAOKULU
MERKEZ FATİH İLKOKULU
BEYAZSU İLK/ORTAOKULU
FİKRİ KEÇELİ İLKOKULU
MERKEZ ATATÜRK ORTAOKULU
ALİ RIZA YILMAZ ORTAOKULU
FINDIKLI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
FINDIKLI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
AKSU ATATÜRK İLKOKULU
İMKB ORTAOKULU
ÇAYIRLI ORTAOKULU
PEHLİVANTAŞI İLK/ORTAOKULU
FATMA-NURİ ERKAN BİLİM VE SANAT MERKEZİ
EKREM ORHON MES. TEK. A. LİSESİ
GÜNDOĞDU 29 EKİM İLK/ORTAOKULU
 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


Basın fotoğrafları

Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Rize’de Pota Açılışı Gerçekleştirdi