Bayanlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Başlıyor

22 Ocak 2018 Pazartesi
Fenerbahçe Boks Şubemiz sporcuları, Nevşehir’de düzenlecek olan Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığı'nın 2018 yılı faaliyet programında yer alan ve Nevşehir’in ev sahipliğinde düzenlenecek Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’nda 22 sporcumuz madalya mücadelesi verecek.

Genç ve Büyük bayanlarda 10, Yıldız bayanlardaysa 13 sıklette toplamda 597 boksörün mücadele edeceği Türkiye Şampiyonası, 27 Ocak’ta yapılacak olan final maçlarıyla sona erecek.

Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’nda mücadele edecek olan sporcularımızın isimleri şu şekilde:

Büyük Bayanlar

49 kg Ceyda Saracoğlu, 48 kg Ayşe Çağırır, Nazmiye Tatar, Serenay Çetin, 51 kg Ayşenur Topal, Sibel Hazar, Hazel Merve Saydam, 57 kg Dilşah Kurt, Özlem Dinç, 60 kg Ayşenur Yılmaz, Esra Yıldız, 81 kg Makbule Uysal, +81 kg Katsıaryna Kavaleva, Şennur Demir.

Genç Bayanlar

48 kg Melisa Polat, 51 kg Sude Can, Beyza Saracoğlu, 54 kg Margarita Rakhimova, Sevda Uçar, 60 kg Dilara Demirtaş, 75 kg Sena Erdoğan.

Yıldız Bayanlar

54 kg Melisa Toksoy