Josef de Souza: "Burada şampiyonluk yaşamayı çok istiyorum"

20 Ocak 2018 Cumartesi
Fenerbahçemizin Brezilyalı orta sahası Josef de Souza, son dakikalarda gelen golün büyük bir mutluluk verdiğini belirtti. Bireysel hataları en aza indirmeleri gerektiğine vurgu yapan Souza, “Burada şampiyonluk yaşamayı çok istiyorum” dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Souza, “Yaklaşık olarak 1 hafta antrenman yapmadım sakatlığımdan dolayı. Bundan 2 gün önce tekrar antrenman yapmaya başladım. Yüzde yüzümde olmayacağımı biliyordum bu akşam ama saha içinde yüzde yüzümü vermem gerektiğini de biliyordum. Bunu yapmaya gayret gösterdim. Maçın sonralarında bulduğumuz gol büyük mutluluk vericiydi. Maç sırasında gösterdiğimiz mücadelenin karşılığıydı. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu kadar fazla hata yapmamalıyız. Bireysel bir hatadan gol yiyoruz sonra risk almak mecburiyetinde kalıyoruz. İşler bizim için istediğimiz gibi gitmeyebilirdi. Bireysel hatalarla gitmemiz gereken yoldan sapmamalıyız. Daha az hatayla daha sakin bir şekilde yolumuza devam etmeliyiz” dedi.

Fenerbahçe’de şampiyonluk yaşamayı istediğini belirten Souza sözlerini şu şekilde tamamladı: “Fenerbahçe’de 3. yılım. Fenerbahçe gibi bir takım şampiyonluktan bu kadar yıl uzak kalmamalı. Burada şampiyonluk yaşamayı çok istiyorum. Bana yapılan yatırımın ve taraftarların gösterdiği sevginin karşılığını vermek istiyorum. Umuyorum bu sezonu şampiyon tamamlayarak bu karşılığı vermeyi başarabilirim. Her oyuncuda bu istek olmalı ki ben takımda bu isteği görüyorum. Bu istekle beraber şampiyonluk mücadelesi içinde olup sezonu şampiyon tamamlayacağız.”