Zeljko Obradovic ile Melih Mahmutoğlu’nun Maç Önü Görüşleri

18 Ocak 2018 Perşembe
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 2017-2018 sezonu 19. maçında 19 Ocak Cuma günü deplasmanda Anadolu Efes ile karşılaşacak. Maç öncesinde Resmi Sitemize açıklamalarda bulunan Başantrenörümüz  Zeljko Obradovic ile kaptan Melih Mahmutoğlu, iyi tanıdıkları rakiple zorlu bir maça çıkacaklarını söylediler.

Koç yaptığı maç değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı:

Zeljko Obradovic, “EuroLeague’de çift maç haftasını oynuyoruz ve iyi tanıdığımız bir rakiple karşılaşacağız. Koç değişikliğinden sonra farklı bir basketbol stili ortaya koyuyorlar. İyi bir karşılaşma oynamalıyız. Özellikle dün Panathinaikos’a karşı ortaya koyduğumuz performansın üzerine çıkabilmeliyiz.”

Kaptan Melih Mahmutoğlu ise, “EuroLeague’de çok önemli bir haftadayız. Çift maç haftası ve puan durumundaki yerimizi daha da iyileştirmemiz gerekiyor. Panathinaikos’a karşı iyi savunma yaparak güzel bir galibiyet elde ettik. Şimdi önümüzde yakından tanıdığımız bir rakip var. Anadolu Efes puan durumunda iyi bir yerde olmayabilir ancak yetenekli oyunculardan kurulu olduklarını biliyoruz. Bizi zorlu bir maç bekliyor. İyi mücadele ederek kazanmak ve galibiyet serimizi sürdürmek istiyoruz” dedi.