Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi

13 Ocak 2018 Cumartesi
Başkanımız Aziz Yıldırım’ın vizyonu doğrultusunda 2016 yılında kurulan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübünün ilk büyük çaplı sosyal sorumluluk projesi olan, 1907 Okula 1907 Pota Projesi kapsamındaki pota açılış törenleri devam ediyor.

Proje kapsamında, Antalya’daki Tekeli İlkokulu ve Hasan-Fatma Çavlı İlkokulu/Ortaokulu’nun bahçelerine kurulan basketbol potalarının açılış töreni Sayın Başkan Aziz Yıldırım’ın katılımıyla yapıldı.

Bölgedeki Fenerbahçe Şube ve Dernek Yöneticileri, Kongre üyeleri ve taraftarların desteğiyle kurulumları yapılan potaların açılış törenine Başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanı sıra; Başkanvekilimiz Mithat Yenigün, Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Barış Aydil, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Danışmanı Ece Köprek, Fenerbahçe Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay, Fenerbahçe Dernekler Masası Sorumlusu Murat Boyraz, Hedef 1 Milyon Üye Proje Sorumluları Miraç Çam ve Fenerbahçe Antalya Şube ve Dernek Başkanı Alican Demirci de katıldı.

Başkanımıza Plaketler Takdim Edildi

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Tekeli İlkokulu Müdürü Adnan Keser ile Hasan-Fatma Çavlı İlkokulu/Ortaokulu Müdürü İzzet Acar Başkanımız Aziz Yıldırım’a katkılarından dolayı plaket takdim ettiler.

Başkanımız Coşkuyla Karşılandı

Açılış töreninde öğrencilere Fenerbahçe ve Ay-Yıldızlı bayraklar dağıtıldı. Başkanımız Aziz Yıldırım, pota kurulan okulların öğrencileri ve öğretmenleriyle bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı. Fenerbahçe taraftarları ve velilerinin de katıldığı tören coşkulu anlara sahne oldu.

1907 Okula 1907 Pota Projesi

Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün, çocukları ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula basketbol potası kurulmasını ve basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Hedef: Gençlerin Geleceğe Umutla Bakmasını Sağlamak

Proje kapsamında çocuklara, sporun fiziksel ve sosyal faydalarını anlatıp onları düzenli spor yapmaya teşvik etmek için hayatı öğrenmeye başladıkları okullarına basketbol potaları kuruluyor. Böylece çocukları ve gençleri basketbol sporu ile küçük yaşlarda tanıştırmayı ve ülkemizin yarınları olan bu gençlerin geleceğe umutla bakmaları hedefleniyor.

Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda yapılan proje lansmanı sonrasında İstanbul Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yalova, Düzce, Bursa ve Konya’da pota kurulumları tamamlandı. Proje kapsamında okullardaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Projeye Nasıl Destek Olunabilir?

Bu projeye destek olmak isteyen kişiler, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün resmi mail adresi olan cocukgenclik@fenerbahce.org adresinden kulüple iletişime geçebilir.

Antalya’da Pota Kurulan Diğer Okullar:

AKSEKİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
CUMHURİYET İLKOKULU
EMİŞBELENİ ORTAOKULU
DEMRE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
80. YIL CUMHURİYET İLKOKULU
EMİNE İLHAN KADAM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİS.
ALİ MUMCU ORTAOKULU
SALUR İLKOKULU
YAKAÇİFTLİK İLKOKULU
FİNİKE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
CUMHURİYET İLKOKULU
EKMEL ŞEHİT MESUT YILMAZ İLKOKULU
DOĞANCA İLKOKULU
KARADAĞ İLKOKULU
PALAMUT ORTAOKULU
DİRGENLER İLKOKULU
ŞEHİT TUNCAY ARSLAN İMAM HATİP ORTAOKULU
ABDURRAHMAN-NERİMAN BİLEYDİ İLK-ORTAOKULU
CUMHURİYET İLKOKULU
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ
TOROS İLKOKULU
ŞEHİT UĞUR YILDIZ İMAM HATİP ORTAOKULU
HATİCE SEZER ANADOLU LİSESİ
60. YIL ORTAOKULU
BELENOBASI ORTAOKULU
GEDİK ORTAOKULU
SERİK KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
BOĞAZKENT NURTEN TURAN KİLİT İLKOKULU
 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Antalya’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi