Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı

07 Aralık 2017 Perşembe

Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün basın lansmanı, yöneticilerimiz ve sporcularımızın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Maraton Fenerium mağazasının alt katında bulunan Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nde gerçekleştirilen basın lansmanına; Fenerium Genel Müdürü Mümtaz Karakaya, Düşyeri Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç, sporcularımız; Josef de Souza, Luis Neto, Melih Mahmutoğlu, Ali Muhammed, Ana Dabovic ve Kelsey Plum katıldı.

Organizasyonda Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, Profesyonel Futbol Takımımızın İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, Kadın Basketbol Takımımızın İdari Menajeri Didem Akın ile şarkıcı Kıraç da hazır bulundu.

Mümtaz Karakaya: “Hiçbir kulüpte örneği olmayan bir yere imza attık”

Sözlerine, “Sayın Başkanımızın vizyonu, yüksek öngörüsü ve bizi yönlendirmesiyle dünyada hiçbir kulüpte olmayan, hiçbir örneği olmayan bir yere imza attık” diyerek başlayan Mümtaz Karakaya yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Burası daha önce kulübümüzün çeşitli birimlerinin oluşturduğu ofis alanıydı. Sayın Başkanımız burayı bize tahsis ettiği zaman, buranın tamamen çocuklara ait bir yer olmasını arzu etti. Biz de sevgili Ayşe Şule Bilgiç’le bir iş planı geliştirdik. Burada kimsenin belki hayal edemediği bir olayı gerçekleştirdik. Daha önce de bahsettiğim gibi Başkanımız özellikle çocuklara yapılmasını istedi ve biz de bu uğurda elimizden geleni yaptık. Burası aşağı yukarı 1500 metrekare. Hem deneyim alanı hem de her gün çocuklara çocuk tiyatrosu oynayacak. Değişik anlaşmalar yaptık, her gün yüzlerce çocuk gelecek ve burası yaşayan bir yer olacak. Buraya gelen çocuklar takdir edersiniz ki okullardan gelecek ve hiçbiri tamamen Fenerbahçeli olmayacak. Bizim amacımız da zaten burayı tamamen Fenerbahçeli çocuklara ait bir yer olmaktan çıkartıp, diğer kulüpleri tutan çocuklara da Fenerbahçeli ruhunu göstermek ve bu havayı teneffüs ettirmek. En azından Fenerbahçeli olmasalar bile ileride fanatik birer taraftar olmalarını engelleyecek atılımlar yapmak.”


Ayşe Şule Bilgiç: "Çocuklar bizim yarınlarımız, geleceğimiz"

Tanıtım videosunun ardından söz alan Ayşe Şule Bilgiç, “Oldukça heyecanlıyız çünkü uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir proje hayata geçti. Tüm kulübe, destek olan ve bizim vizyonumuzu kendi vizyonlarıyla bir tutan tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz şey bir spor kulübünden beklenenin ötesinde bir vizyon. Bir kez daha çocukların bir toplum için ne kadar değerli olduğunu gösterdi. Onlar bizim yarınlarımız, geleceğimiz. Burası çocukların bir eğlence alanı olmaktan öte, onlara ileriki hayatlarında bir farkındalık yaratabileceğimiz, artı değer yaratabileceğimiz bir vizyonla inşa edildi. Sayın Başkanımızın bu vizyonu benimsemesi ve sahip çıkması çok önemli ve değerliydi. Fenerbahçe çok büyük bir camia. Pek çok konuda pek çok ilki gerçekleştirdi. Bugün de burada dünyada bir ilki yaşıyoruz. Bunu gururla söylüyorum. Araştırdık ve dünyada bir spor kompleksi içerisinde çocuklar için geleceğe yönelik bu tip artı değerlerin işin içinde olduğu; sanatın, bilimin, teknolojinin, mühendisliğin, matematiğin olduğu bu farkındalığın, yaratılmak istenen vizyonun olduğu herhangi bir alan yok. Fenerbahçe ve Düşyeri olarak bu vizyonu çocuklarımıza açmış olmaktan dolayı çok mutluyuz. Onlar bizim yarınlarımız ve geleceğimiz” dedi.

Düşyeri’ni tasarlarken neler düşündüklerini de anlatan Ayşe Şule Bilgiç, “Burası çok büyük bir alandı ve burada çocuklar için bir şey yapalım düşüncesinden bunu öteye nasıl taşırız diye yöneticilerimizle bir beyin fırtınası yaptığımızda, biz Fenerbahçe’nin de Düşyeri’nin de çocuklarımıza artı değer katacak, katma değerli bir şey yaratmak istediğini fark ettik. Düşyeri olarak bugüne kadar kendi çocuklarımız için düşlediğimiz her şeyi tüm toplumdaki çocuklar için tasarladık ve kendi çocuklarımız için düşünmediğimiz hiçbir şeyi de onlara sunmadık. Türkiye’nin tüm çocukları hepimizin çocukları, onlara artı değeri nasıl katarız diye düşündük. Araştırmalar; bir çocuğa erken yaşta bilim, teknoloji, mühendislik, matematik, sanat disiplinleriyle ne kadar çok farkındalık yaratabilirsek onun hem içinde olduğu topluma, hem birey olarak kendine hem de dünyaya katma değerli bireyler olmasının yolunu açtığını söylüyor. Burada her saat başı çocukların izleyebileceği tiyatrolar var. Ebeveynler burada otururken, çocuklar güvenle kaliteli içeriklerle vakit geçirsinler diye özel bir tasarım yaptık. Tüm detayların hepsiyle çok yakından ilgilendik. Kulüp yöneticilerimiz de her zaman yanımızda oldular, her zaman destek oldular. Umarım hem kulübümüz için hem ülkemiz için hem de tüm çocuklarımız için çok keyifli, katma değerli vakit geçirebilecekleri bu alanlar büyür ve daha da fazlalaşır” şeklinde konuştu.

Çocuklar için bu platformun çok değerli olduğunu belirten sporcularımız da, organizasyona katılmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Konuşmalarını ardından Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü gezildi. Çocuklar çeşitli aktivitelerle  burada olmanın keyfini doyasıya yaşadılar.

Öte yandan lansmana aileleriyle katılan Josef de Souza ve Luis Neto, burada çocuklarıyla çeşitli oyunlar oynadılar. Organizasyon tiyatro gösteriminin ardından sona erdi.

Çocuklarımızın tüketici değil üretici bireylere dönüşmesine zemin oluşturacak şekilde Düşyeri’nin ‘Eğlenceli Eğitim’ sloganı ile hazırladığı kaliteli ve güvenilir deneyimler ve tiyatro oyunları Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübünde tüm çocuklarımızla buluşuyor.

Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nde Neler var?

·   STEM+A Deneyimleri

Stem+A (Bilim, teknoloji, mühendislik, matematik, ve sanat) başlığındaki her branş için hazırlanan deneyimler; her saat başı, sanat ile harmanlanan eğlenceli ve eğitici deneyimlere dönüşerek çocuklarımızla buluşuyor.

Çocuklarımıza kaliteli vakit geçirmeleri ve dünyayı üretici bireyler olarak algılamaları için dizayn edilen deneyimler Fenerbahçe Düşyeri gücü ile tüm çocuklara eğlenceli saatler yaşatıyor.

·   Düşyeri Sahne

Birbirinden eğlenceli, gülmeceli, düşünmeceli tiyatro oyunları, Pepee Gösterileri, Fenerbahçe Düşyeri Sahnesinden çocuklarımıza doyumsuz ve tarifsiz bir tiyatro deneyimi yaşatıyor.

Macera, keşif, eğlenceli şarkılar ve yaratıcılık dolu tiyatro oyunları ile gösterilere interaktif katılabilen çocuklarımız, unutulmaz saatler yaşayıp, düş kurmayı öğreniyor.

Fenerbahçe Düşyeri  bu işbirliği çerçevesinde www.fenerbahcedusyeri.com adında, tüm etkinlik ve tiyatro oyunlarının detaylarının yer aldığı, sürekli yenilenen içerik programının takip edilebileceği ve avantajlı fiyatlarla bilet satın alınabilen özel bir applikasyon ve site de kurdu.

·   Ebeveyn Kafeteryası

Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübünde Ebeveynler de unutulmadı. Çocuklar kaliteli ve eğlenceli saatler geçirirken, ebeveynler de çocuklarını görebilecekleri şekilde özel tasarlanmış ebeveyn kafesinde kahvesini yudumlayıp, lezzetli yiyeceklerin tadına bakabiliyor. Özel Çocuk menüleri ile tüm aile Fenerbahçe Düşyeri ayrıcalığını yaşıyor.


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı Fenerbahçe Düşyeri Çocuk Deneyim Kulübü’nün Basın Lansmanı Yapıldı