Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı

14 Kasım 2017 Salı

IBM Türkiye tarafından düzenlenen ve yapay zeka konusunun bütün boyutlarıyla ele alındığı "Watson Istanbul Summit 2017" 1500 kişinin katılımıyla Volkswagen Arena'da gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını IBM Türk Genel Müdürü Defne Tozan'ın yaptığı etkinlikte, Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman da, teknolojiyi nasıl kullandığını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, sunumunda futbolun bilimden faydalandığını ve bu sayede birçok önemli bileşeni bir arada barındırdığına değindi. Bu bileşenlerin arasında yer alan teknik veri, taktiksel veri ve en önemlisi de insan faktörünün ne kadar önemli olduğunu anlatan Aykut Hoca; teknolojiyi kullanarak bu bilinmeyenleri olabildiğince anlamlandırıp azaltmanın ne kadar kıymetli olduğunu belitti. Aykut Kocaman, futbolun içerisinde yer alan verileri ekibiyle birlikte oldukça yoğun olarak inceleyip analiz ederek bu bilinmeyenlerin seviyesini nasıl daha az ve iyi hale getirebileceği konusunda her geçen gün daha çok çalıştıklarını da sözlerine ekleyerek sunumunu tamamladı.

Etkinlik kapsamında, yapay zekâ konusunun yanı sıra, nesnelerin interneti (IoT), blockchain, siber güvenlik gibi teknolojinin diğer konu başlıkları da ele alındı.


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Watson İstanbul Zirvesi’ne Katıldı