ATA’MIZI ANDIK

10 Kasım 2017 Cuma

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 79. yıldönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Fenerbahçe Spor Kulübü’nün merkezinde de düzenlenen bir törenle anıldı.

Fenerbahçe Müzesi girişindeki Atatürk büstünün önünde yapılan anma törenine Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, Yüksek Divan, Kongre ve Temsilci Üyelerimiz, şube sorumlularımız, altyapı sporcularımız ile Kulüp ve grup şirketlerimizin çalışanları katıldı.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesleri eşliğinde yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan söylenmesiyle başlayan törende ilk konuşmayı Tarih Müze ve Arşiv Kurulu Başkanımız Sertaç Kayserilioğlu yaptı. Kayserilioğlu, konuşmasında Atatürk’ün son bir yılını manzum bir dille aktardı. Daha sonra Fenerbahçe Spor Kulübü çalışanları adına Meral Taşdeler, bir kıyas yapılabilmesi adına, Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim 1923 tarihinde ülkenin halini ve geri kalmışlığını anlatan ve içinde o yıllara dair birçok veri barındıran konuşmasını  gerçekleştirdi, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet ve Atatürk Devrimlerinin önemine vurgu yaptı.

Tören, Yüzme, Masa Tenisi ve Futbol Altyapı şubelerimizden sporcularımızın okuduğu Atatürk ve Milli Mücadele konulu şiirlerle tamamlandı.

U21 Takımımız Atatürk'ü Andı

Öte yandan, Fenerbahçe U21 Takımımız, Kadıköy Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma programına tam takım olarak katıldı. Resmi anmada hazır bulunan ve törene katılanlardan yoğun alkış alan U21 Takımımızın tüm oyuncuları ve teknik heyeti, İskele Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na da çelenk bıraktı. 


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


Basın fotoğrafları

ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK ATA’MIZI ANDIK