STUTTGART FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ’NDEN GÖRKEMLİ KUTLAMA

02 Ekim 2017 Pazartesi

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 110. kuruluş, Stuttgart Fenerbahçeliler Derneği’nin 10. kuruluş yıldönümleriyle Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımımızın Avrupa şampiyonluğunun kutlandığı Fenerbahçeliler gecesi Stuttgart DoblerGreen Hotel’de gerçekleştirildi.

Geceye Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı, Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, Dernekler Sorumlumuz Murat Boyraz, Dernekler Çalışma Grubu Üyesi Yaşar Nadir Atilla, eski futbolcularımızdan Kemalettin Şentürk, Almanya genelinde faaliyet gösteren Augsburg, Reutlingen, Landshut, Frankfurt ve Köln Fenerbahçeliler Derneklerinin temsilcileri ve Fenerbahçeli taraftarlar katıldı.

11 YENİ KONGRE ÜYESİ

Fenerbahçeliler gecesi Stuttgart Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Salih Şahin’in selamlamasıyla başladı. Derneğin kuruluşu hakkında bilgi veren Şahin şöyle konuştu: “Böylesine anlamlı gecemize Türkiye’den katılan Kulübümüzün Asbaşkanı Sayın Önder Fırat Beye, Dernekler Sorumlumuz Murat Boyraz’a, Dernekler Çalışma Grubu Üyesi Yaşar Nadir Atilla’ya, eski futbolcularımızdan Kemalettin Şentürk’e, Almanya genelinde faaliyet gösteren Augsburg, Reutlingen, Landshut, Frankfurt ve Köln Fenerbahçeliler Derneklerinin temsilcilerine ve taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Stuttgart Fenerbahçeliler Derneğimiz 2007 yılında kuruldu. Sırasıyla İsmail Ova, Necip Islak, Aynur Karlıklı başkanlığında hizmet verdi. Fenerbahçe yalnız bir futbol takımı değil, yalnız bir spor kulübü değil. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir kulüp. Biz de derneğimizde bu bilinçle hizmet veriyoruz. Son yıllardaki en önemli çalışmamız Başkanımız Aziz Yıldırım’ın çok önemsediği, kulübü taraftarlara açan, taraftarların kulübün sahibi olmasını sağlayan ‘Hedef 1 Milyon Projesi’ oldu. Göreve geldikten sonraki 11 ayda kulübe 11 yeni kongre üyesi kazandırdık. Bunu güçlü yönetimimizle başardık. Yaptığımız bu büyük etkinlikte ve diğer faaliyetlerde bize her zaman destek olan sponsorlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.”

T.C. Başkonsolosu Ahmet Akıntı, Fenerbahçe’nin taraftarı ve başarılarıyla Türkiye’nin gururu olan bir kulüp olduğunu, sadece futbolda değil; basketbolda, voleybolda, atletizmde ülkeye şampiyonlar kazandırdığını belirtti. “Nice 110. yıllara” dedi.

“TÜM KULÜPLERE EŞİT BAKILSIN İSTİYORUZ”

Asbaşkanımız Önder Fırat gecede yeni kongre üyelerinin rozetlerini takarak üyelere teşekkür etti. Önder Fırat yaptığı konuşmasında Fenerbahçe’nin amatörler, taraftarlar ve profesyonelleriyle  büyük bir camia, büyük bir sivil toplum örgütü olduğunu söyledi.

Federasyona tüm kulüplere eşit muamele çağrısında bulunan Asbaşkan Önder Fırat, “Federasyondan ayrıcalık beklemiyoruz. Tüm kulüplere eşit bakılsın istiyoruz. Eşitlik, adalet istiyoruz. Fenerbahçe’yi cezalarla sindiremeyeceklerini bilsinler” dedi.

HEDİYE YAĞMURU

Fenerbahçeliler gecesinde yapılan açık arttırma ve çekilişte; Avrupa şampiyonu Basketbol Takımımızın ve Profesyonel Futbol Takımımızın sporcularının imzalı formaları ile hediye çekilişinde büyük hediyeler sahiplerini buldu. Şampiyon Basketbol Takımımızın imzalı formasını Eurofb Mannheim, Profesyonel Futbol Takımımızın imzalı formasını ise Akıl Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Akıl 1000’er Euro’ya satın aldılar. Türkiye uçak biletini Hakan Emektar, Koltuk takımını Augsburg Fenerbahçeliler Derneği kazandı.


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar