Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’tan Tebrik

19 Eylül 2017 Salı
Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımızın Şampiyonlar Kupası maçında Halkbank’ı 3-1 mağlup ederek şampiyon olmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Şampiyonluktan ötürü Fenerbahçemizi tebrik eden Sayın Osman Aşkın Bak, geçtiğimiz hafta yitirdiğimiz Asbaşkanımız Hakan Dinçay’a değindi ve kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ise sabırlar diledi. Türk sporunun Olimpiyatlarda, Dünya şampiyonalarında başarılar hedeflediğinin altını çizen Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak, son olarak yeni sezonda tüm kulüplerimize başarılar temenni etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak’ın açıklamaları şu şekilde: “Halkbankası’nı 3-1 yenerek Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı kazanan Fenerbahçe Kulübümüzü tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler.

Bu kupa finaline özellikle gelmek istedim. Geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz Fenerbahçe Spor Kulübü’nde voleybol şubesine uzun yıllar bakan Hakan kardeşim. Bende daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaparken, voleybolda karşı karşıya çok geldik. Çok güzel anılarımız vardı. Türk sporu ve voleybolu için önemli işler yaptı. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine de sabırlar diliyorum.

Fenerbahçe camiası voleybolda uzun yıllar hizmet etmiş, önemli başarılara imza atmış bir kulüp. Fenerbahçe camiasının Türk voleyboluna verdiği destekleri biliyoruz. Başarılarının devamını diliyorum.

Bizim hedefimiz voleybolda da Türk sporunun Olimpiyatlarda, Dünya şampiyonalarında başarılar elde etmesi. U23 Takımımızın elde ettiği başarı da bizi gururlandırdı. Önümüzdeki günlerde de A milli voleybol takımının maçları var. İnşallah onlarda güzel sonuçlar alırlar. Ben bu gecenin Türk voleybolu için başarılı gece olduğuna inanıyorum. TVF Başkanımızı tebrik ediyoruz, Türk sporuna emek veren tüm kulüplere başarılar diliyorum. Yeni sezon başlıyor. Tüm kulüplerimize başarılar temenni ediyorum.”