ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN

19 Eylül 2017 Salı
Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, 2017 Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçında HalkBank ile karşılaştı. Sezonun ilk resmi maçında rakibini 3-1 mağlup eden Veljko Basic’in öğrencileri, Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nın 3. kez sahibi olarak yeni sezona da kupayla başladı. Ankara Başkent Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın setleri 22-25, 26-24, 18-25 ve 13-25  lehimize sonuçlandı.

Erkek Voleybol Takımımız, daha önce Süper Kupa adıyla anılan organizasyonda 2010-11 ve 2011-12 yıllarında mutlu sona ulaşmıştı.

Maçın ardından büyük mutluluk yaşayan oyuncularımız ve teknik heyetimiz kupa sevincini taraftarlarımızla paylaştı.

Şampiyon Fenerbahçemizin madalyalarını ve şampiyonluk kupasını T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak takdim etti. Kupanın verilmesiyle ekibimiz büyük sevinç yaşadı. Ardından kupayla birlikte objektiflere poz veren teknik heyet ve oyuncularımız, Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı kazanmanın mutluluğunu doyasıya yaşadılar. 

Karşılaşmayı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da izledi. 

Fenerbahçemiz maça; Selçuk Keskin, Metin Toy, Alen Sket, Resul Tekeli, Guillaume Quesque, Jurij Gladyr ve Ahmet Karataş ile başladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan maçın ilk dakikalarında skor üstünlüğünü ele geçiren Fenerbahçemiz, Metin Toy ile skor avantajını pekiştirdi. Selçuk’tan aldığı pasla sayıyı bulan Gladyr, skoru da 9-11’e getirdi. Gladyr’in servis hatasının ardından Metin Toy’un arka arkaya bulduğu sayılarla skor avantajını sürdüren Fenerbahçemiz, rakibine 2 sayılık seri verince skor 16-16’da eşitlendi. Gladyr’in etkili servisleriyle süren oyunda Sket ve Metin’le farkı 4 sayıya yükselten ekibimiz, rakibine ikinci molayı aldırdı: 16-20.  Kalan bölümde farkın kapanmasına izin vermeyen Takımımız, seti 22-25 kazandı ve maç skorunu 0-1 yaptı.

Metin’in hücum hatası ve Gladyr’in sayısıyla başlayan ikinci sette 3-3’lük eşitliğin ardından Veljko Basic’in molası geldi. Molanın ardından karşılıklı sayılarla süren oyunda Resul’ün sayılarıyla farkı 2 sayıya çıkaran Takımımız skoru 12-14 yaptı. Mücadelenin devamında skor 17-17’de eşitlendikten sonra Basic’in molasının ardından Metin’in sayısıyla Fenerbahçemiz tekrar öne geçti: 17-18. Karşılıklı hatalarla geçilen son bölümün ardından set 26-24 Halkbank’ın lehine sonuçlandı: 1-1.

Fenerbahçemizin 3 sayılık serisiyle başlayan üçüncü sette teknik mola 8-12 ekibimizin üstünlüğüyle geçildi. Mola dönüşü de yakaladığı 3 sayılık seriyle farkı 6 sayıya çeken Veljko Basic’in öğrencileri rakibine mola aldırdı: 8-14. Kalan bölümde de üstün oyununu sürdüren Takımımız seti 18-25 kazandı: 1-2.

Dördüncü sete çok iyi bir başlangıç yapan Takımımız, Alen Sket ve Metin Toy’un sayılarıyla farkı açarak skoru 6-11’e kadar getirdi. Bu bölümde rakibine 2 mola hakkını da kullandıran ekibimiz, teknik molaya da Metin Toy’un servis sayısıyla 6-12 önde girdi. Kalan bölümde rakibini adeta domine eden ekibimiz seti 25-13, maçı da 3-1 kazandı.

Halkbank: 1 - Fenerbahçe: 3
Salon: TVF Başkent
Hakemler: Ozan Çağı Sarıkaya, Bilal Çağlar
Halkbank: Petric, Faik Samet Güneş, Hierrezuelo, Burutay Subaşı, Hakkı Çapkınoğlu, Hernandez (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Loh, Mustafa Ramazanoğlu, Emre Batur, 
Fenerbahçe: Selçuk Keskin, Sket, Gladyr, Metin Toy, Quesque, Resul Tekeli (Ahmet Karataş, Ferhat Akdeniz, Oğulcan Yatgın, Metin Toy, Burak Hazırol)
Setler: 22-25, 26-24, 18-25, 13-25 
Süre: 121 dakika (33, 29, 34, 25)
 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


Basın fotoğrafları

ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN ŞAMPİYONLAR KUPASI FENERBAHÇEMİZİN