Filede "2017 Spor Toto Şampiyonlar Kupası" Sahibini Buluyor

18 Eylül 2017 Pazartesi
Kupa Voley Şampiyonu Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız ile son şampiyon Halkbank “2017 Spor Toto Şampiyonlar Kupası” maçında karşılaşıyor. 19 Eylül Salı günü TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynanacak müsabaka saat 19.00’da başlayacak ve TRT Spor’dan ekranlara gelecek.

Başantrenör Veljko Basic idaresindeki Takımımız, yeni sezon hazırlıklarına 16 Ağustos Çarşamba günü Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimizde yaptığı antrenmanla başladı. Hazırlıklar kapsamında geçen hafayı Topuk Yaylası'nda geçiren Ekibimiz, İstanbul'daki son çalışmalarının ardından dün Ankara'ya gitti

Selçuk Keskin, Metin Toy, Guillaume Quesque, Alen Sket gibi başarılı isimleri elinde tutan Ekibimiz, kadrosunu Ahmet Karataş, Burak Hazırol, Ferhat Akdeniz, Resul Tekeli, İzzet Ünver ve  Jurij Gladyr ile de güçlendirdi. Genç oyuncuların da dahil edildiği Takımımız da hedef, sezona kupayla başlamak. 

2017 Spor Toto Şampiyonlar Kupası Medya Toplantısı Gerçekleşti

Öte yandan bu müsabakanın medya toplantısı bugün TVF Başkent Voleybol Salonu toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantıya; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Fenerbahçe Başantrenörü Veljko Basic, Fenerbahçe Takım Kaptanı Selçuk Keskin, Halkbank Başantrenörü Slobodan Kovač ve Halkbank Takım Kaptanı Burutay Subaşı katıldı.

 
Veljko Basic: “Sezona kupayla başlamak istiyoruz”

Toplantıda konuşan Fenerbahçe Başantrenörü Veljko Basic, “Yarın çok önemli bir müsabakaya çıkacağız. Geçtiğimiz seneye göre takımımızda geniş sayılabilecek değişiklikler yaptık. Milli takım sezonu uzun sürdüğü için tam takım halinde çalışma şansımız az oldu ama yarın oynayacağımız müsabakaya her şeyimizle hazır olduğumuzu söyleyebilirim. Geçtiğimiz sezon bizim için oldukça verimli geçti fakat bu geçmişte kaldı. Şimdi her şeye yeniden başlıyoruz. Yeni sezona kupayla başlayarak motivasyon ve özgüvenimizi yükseltme fırsatımız var. Bunu çok iyi değerlendirerek Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nı kazanmak istiyoruz“ diye konuştu.

Selçuk Keskin:  “Hakan Dinçay’ı asla unutmayacağız”

Fenerbahçe Takım Kaptanı Selçuk Keskin ise, “Geçtiğimiz hafta Hakan ağabeyi kaybettik. Halen bu kaybın büyük üzüntüsünü derin bir şekilde yaşıyoruz. Bizlerdeki emeği çok büyüktü. Bizler ve Türk Voleybolu için yaptıklarını asla unutmayacağız. Tüm camiamıza ve voleybol ailesinde yeniden başsağlığı diliyorum. Hayat devam ediyor ve biz de insanları mutlu etmek için en iyi yaptığımıza inandığımız şeyi; voleybol oynamayı sürdüreceğiz. Türkiye’nin en iyi takımlarından ikisi yarın karşı karşıya gelecek. Keyifli, seyri güzel bir müsabaka olmasını temenni ediyorum. Fenerbahçe, armasının olduğu her yerde favoridir. Biz de yarın bunun bilincinde olarak sahaya çıkacağız. Kupayı kazanmak istiyoruz, bunun için buradayız. Şimdiden tüm takımlara sakatlıksız ve iyi bir sezon diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından basın toplantısı kupalı toplu fotoğrafların çekilmesiyle tamamlandı.