"Bu Şampiyonluk İçin Çok Çalıştık"

29 Ağustos 2017 Salı
Sapanca’nın ev sahipliğinde 26-27 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası’nı zirvede tamamlayan Fenerbahçe Kürek Şubemizde, Genç Takım Antrenörü Yiğit Saygılıgil ile genç sporcularımız Ömer Faruk Şahiner ve Behlül Uyar, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan “Sportif” programına konuk oldular.

Yiğit Saygılıgil: "Şampiyonluğa inandık"

Sözlerine elde edilen şampiyonluğu değerlendirerek başlayan Genç Kürek Takımımızın Antrenörü Yiğit Saygılıgil, “Bu sezon başında bütün kategorilerde iddiamız olduğunu söylüyorduk. Bu şampiyonluğa hepimiz inandık. İlk olarak Büyükler Türkiye Şampiyonası ile başladık, ardından Dünya Şampiyonası’nda 2.olan U23 hafif kilo ekibimiz vardı. Onlardan sonra gençler olarak Türkiye Şampiyonası için kampa girdik. Son 6 haftalık periyotta çok çalıştık. Küçük erkek, yıldız, gençler ve +19 deniz küreğinde kupanın sahibi olduk. Çok mutluyuz. Belki de son 10 senenin kürek şubesi olarak en başarılı sezonlarından birisi diyebilirim. Önümüzdeki sezon da başarılarımızı tekrarlamak için çalışacağız.” dedi.

Fenerbahçe Kürek Şubesi olarak altyapı çalışmalarından da söz eden Yiğit Saygılıgil, “Altyapıdaki temel hedefimiz A takım seviyesine kaliteli sporcu yetiştirmek. Fenerbahçe Spor Kulübü her zaman kupalara taliptir. O kupaları almak için de elimizden geleni her zaman yaptık, bundan sonra da yapacağız. İlk etapta küçük ve yıldız erkek kategorilerinde kaliteli sporcular yetiştirmeye çalışıyoruz. Sistemli bir şekilde sporcu araştırması yapıyoruz. Bu sistem sayesinde de iyi işler yaptığımızı düşünüyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Şampiyonluğun mimarları genç kürekçilerimizden Ömer Faruk Şahiner ile Behlül Uyar ise bu şampiyonluk için çok çalıştıklarını ifade ettiler.

Ömer Faruk Şahiner: “Emeklerimizin karşılığını aldık”

Emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyuz. Takım içerisindeki arkadaşlık ortamı bizleri motive ediyor. Başarılarımızda bu motivasyonun katkısı çok büyük. Büyük takımdaki ağabeylerimizle de diyaloğumuz oluyor. Onlar başarılarıyla ve tecrübeleriyle bizlere destek oluyorlar. Önümüzdeki sene Gençler Olimpiyatları düzenlenecek ve orada mücadele etmeyi istiyorum.”

Behlül Uyar: “Bu şampiyonluk için çok çalıştık”

Elde ettiğimiz başarıdan dolayı gururluyuz. Bizlere güvenen insanların,  bu güvenlerini boşa çıkarmadık. Bu başarı için çok çalıştık. Güzel bir jenerasyon geldiğini söyleyebilirim. Önümüzde Ömer arkadaşımın da dediği gibi Gençler Olimpiyatları var ve orada madalya mücadelesi vermek istiyoruz.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

"Bu Şampiyonluk İçin Çok Çalıştık" "Bu Şampiyonluk İçin Çok Çalıştık" "Bu Şampiyonluk İçin Çok Çalıştık"