İMZALAR ATILDI

18 Ağustos 2017 Cuma
Fenerbahçemizin yeni transferleri Mauricio Isla, Giuliano Victor De Paula ve Roberto Soldado için Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde bir imza töreni düzenlendi.

İmza töreninde; Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu ile Asbaşkanlarımız Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım, Önder Fırat ile İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya yer aldı.

Önder Fırat: “Oyuncularımızın duydukları heyecandan dolayı mutluyuz”

İmza töreninin açılış konuşmasını yapan Asbaşkanımız Önder Fırat, “Değerli Yönetim Kurulu arkadaşlarım ve sevgili basın mensupları, hepiniz hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere dün takımımız adına Vardar deplasmanından iyi olmayan sonuçla döndük, üzgünüz fakat telafisi olan bir maç ve takımımız bunu telafi edecek güçte. İnanıyorum ki bunu telafi edeceğiz. Burada bulunma amacımız yeni transferlerimizi sizlere tanıtmak. Bugünkü sorularınızın bu transferler ile ilgili olmasını umuyorum. Oyuncularımıza Fenerbahçe forması giyme konusunda duydukları heyecandan dolayı teşekkür ederim.  Hepsine hoş geldiniz diyorum. Ayrıca Barselona’da gerçekleştirilen hain saldırıyı kınıyoruz, bu saldırıda hayatını kaybedenlere de başsağlığı diliyorum.”dedi.

Mauricio Isla: “Her futbolcu Fenerbahçe’de oynamayı ister”

Her futbolcunun Fenerbahçe gibi geleneklerine bağlı bir kulüpte forma giymek isteyeceğini belirterek sözlerine bağlayan Mauricio Isla, “Böyle bir kulüpte olmaktan dolayı çok mutluyum ve gurur duyuyorum. Geleneklerine bağlı bir kulüpte olduğumu biliyorum. Her tarafta bilinen, herkes tarafından tanınan bir kulüp. Herkesin bulunmak isteyeceği bir kulüpteyim. Takımla çalışmalara başladım. Taraftarlarımızın önünde de forma giyme şansı buldum. Bundan sonraki süreçte takımıma maksimum katkıyı yapmaya çalışacağım.” dedi.

Fenerbahçe’nin kariyeri açısından önemli bir adım olduğunun altını çizen Şilili futbolcu, “Fenerbahçe’ye gelmek kariyerimde önemli bir adımdı. Türkiye’nin en iyi takımlarından birine geldim. Fenerbahçe’nin bir futbolcusuyum ve hem ailem için hem Şili adına iyi bir adım oldu. Bek pozisyonunda oynadım, orta sahada oynadım ama benim tercihim sağ bek pozisyonudur.” diyerek sözlerini noktaladı.

Roberto Soldado: “Futbolu seven herkes Fenerbahçe’nin büyüklüğünü bilir”

Fenerbahçe’nin büyüklüğünün futbolu seven herkes tarafından bilindiğibi ifade ederek sözlerine başlayan Roberto Soldado,  “Futbol seven herkes Fenerbahçe’nin büyük bir kulüp olduğunu biliyordur. Bu formayı giymek ve burada olmak büyük bir keyif. Buraya gediğim andan itibaren gösterilen ilgiden dolayı teşekkürler. Umarım bu sezon istediğimiz kupalarla tamamlarız.  Benim hedefim atabildiğim kadar gol atmak ve zaferlere ortak olmak.” dedi.

Geçen sezona oranla kendisini çok daha iyi hissettiğini de ifade eden İspanyol yıldız, “Fizik olarak kendimi iyi hissediyorum. Geçtiğimiz sezon bir sakatlık yaşadım ve çok sayıda maçı kaçırdım ama dün yaklaşık 30 dakika forma şansı buldum ve kendimi iyi hissediyorum. Hocamızın istekleri doğrultusunda forma giymeyi sabırsızlıkla bekliyorum.” şeklinde konuştu.

Son olarak takım içindeki rekabetin zaferlere katkı yapacağına olan inancını da paylaşan Soldado, “Umuyorum takıma katkı verebiliriz. En önemli nokta takımın başarısıdır. Soyunma odasındaki rekabeti sahaya yansıtmak çok önemli. Yapmamız gereken iyi bir şekilde çalışmak. Umuyorum geçen yıldan çok daha güzel bir sezon geçiririz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Giuliano Victor De Paula: “Fenerbahçe formasını giyiyor olmak gurur verici”

Fenerbahçe forması giyiyor olmaktan dolayı duyduğu gururu dile getirerek sözlerine başlayan Giuliano Victor De Paula, “Fenerbahçe formasını giyiyor olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza ve taraftarımıza teşekkür ederim. Bana gösterilen ilgiden dolayı çok mutluyum. Bu forma ile sahada olmak için sabırsızlanıyorum. Pazar günü bir derbi maçımız var ve ona hazır olmaya çalışıyorum. Umuyorum zaferlerle dolu bir yıl olur. Umuyorum bana gösterilen ilgiye ve sevgiye sahadaki futbolla ve zaferlerle cevap veririm.” dedi.

Fenerbahçe’nin transfer teklifini düşünmeden kabul ettiğini söyleyen Giuliano, “Zor bir transfer süreci oldu ama bu zorluk bizim kontrol edemeyeceğimiz bir zorluktu. Fenerbahçe’nin teklifini ilk duyduğumda hemen kabul etmiştim. Son dakikaya kadar buraya gelebilmek için büyük bir mücadele verdim. Fenerbahçe’nin büyüklüğü ve hedefleri çok önemli. Kariyerimde ileriye doğru bir adım atmak istiyordum ve bu yüzden Fenerbahçe’yi kabul ettim.” açıklamasında bulundu.

Giuliano Victor De Paula, eski futbolcumuz Alex de Souza ile ilgili olaraksa şunları söyledi:

Alex mükemmel ve üst düzey bir oyuncuydu. Saha içinde iyi başarıları vardı. Buraya gelmeden önce onunla konuştum. Bana şans diledi. Ama saha içi özellikler olarak çok farklı iki oyuncuyuz. Onun pozisyonunda oynayacağım için sorumluluklarımın farkındayım ama ben Giuliano olmak istiyorum. Burada başarılı olmak için her şeyi yapmak istiyorum. Bu kıyaslamaları bir kenara bırakmamız gerektiğini düşünüyorum. Ben burada kendi tarihimi yazmak istiyorum. Alex, idol bir oyuncuydu ama ardık Giuliano’nun da yavaş yavaş bu adımları atması gerektiğini düşünüyorum.”

Brezilyalı futbolcu, saha içindeki oyun anlayışı hakkında yöneltilen soruya ise şu cevabı verdi:

Alex, klasik bir 10 numara diye bir adlandırabileceğimiz bir oyuncuydu. Artık günümüz futbolunda böyle oyuncular kalmadı. Benim oyun tarzım; aslında ikinci bir forvet gibi. Belki 9 numaranın arkasındaki oyuncu olarak değerlendirebiliriz. Tabii daha önce kanat pozisyonunda oynamışlığım da var. Ofansif orta saha pozisyonunda da oynayabiliyorum. Saha içerisinde uygun pasları alabilecek şekilde pozisyon almaya çalışan bir futbolcuyum. Ceza sahası içinde bulunmayı seviyorum. Son topta orada olmayı seviyorum. Maç içinde denediğim şeyler bunlar.”

Son olarak hedefinin takıma katkı sağlamak olduğunu söyleyen Giuliano Victor De Paula, “Beklentiler yüksek ve heyecanlıyım. Futbol takım halinde oynanır, bireysel bir oyun değildir. Soldado’nun da dediği gibi bizim hedefimiz takıma katkı sağlamak. Eğer bunu yapabilirsek çok mutlu oluruz.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI İMZALAR ATILDI