1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında İlk Pota Denizli’de Kuruldu

20 Temmuz 2017 Perşembe
Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamında ilk Pota kurulumunu Denizli ili Babadağ İlçesindeki Atatürk İlkokulu'nda gerçekleştirdi.

Okul bahçesinde yapılan ve basketbol takımımızın bu yıl kazandığı Euroleague Kupası'nın da yer aldığı tören 16:30 sıralarında Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen ve Kongre üyemiz Emrah Tünay'ın açılış konuşmalarıyla başladı. Hedef 1 Milyon Üye Koordinatörü Ece Köprek yaptığı konuşmasında ilk potaların kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek sözü FBÇGK Yürütme Kurulu Başkanı Okan Yelkovan'a bıraktı. Projeyle ilgili bilgiler veren Başkan Yelkovan, "Final Four maçlarında ülkemizin her yerinden yaşıtlarımızın takımımıza göstermiş olduğu ilgi ve heyecandan çok etkilendiklerini ve bu heyecana Fenerbahçe adına karşılık vermek üzere 1907 Okul 1907 Pota Projesini planladıklarını belirtti. Projenin hayata geçmesinde başta Başkanımız Aziz Yıldırım olmak üzere herkese katılımcı arkadaşları adına teşekkür eden Başkan Yelkovan, başta Fenerbahçe taraftarları olmak üzere herkesten destek isteyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmasının ardından Ece Köprek ve Okan Yelkovan ilk potaların kurulmasında öncülük eden Emrah Tünay'a Başkanımız Aziz Yıldırım'ın teşekkür mektubunu sundu. Babadağlı İş Adamları Birliği Başkanı Selim Kasapoğlu Ece Köprek'e teşekkür plaketi takdim etti.

Potaların resmi açılışını yapmak üzere kurdele kesiminde Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazif Zorlu ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci de yer alarak potalara ilk atışları gerçekleştirdiler.

Okullarına basketbol potaları yapılmasını büyük bir sevinçle karşılayan Babadağlı çocuklar açılışın ardından potaların keyfini çıkarmaya hemen başladı.

FBÇGK Başkanı Okan Yelkovan da çocuklara eşlik ederek yeni potalara bir kaç atış gerçekleştirdi.

Babadağ ilçe halkının yediden yetmişe yoğun ilgi gösterdiği açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu. Taraftarlarımız Eurolegue Kupası ile fotoğraf çektirmek için dakikalarca sıra bekledi. Taraftarlarımızın hep bir ağızdan Fenerbahçe marşları söylemesiyle tören sona erdi.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar