Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi

28 Mayıs 2017 Pazar
Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün 1. Olağan Seçimli Genel Kurul’u Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Maraton Loca Katında gerçekleşti. 151 katılımcının 124’nün oyunu alan Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün başkanı seçilirken, diğer başkan adayı Enis Karabacak ise 27 oy aldı.

2017 yılı başkanlık seçiminin yapıldığı genel kurulda Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü başkanlığına 2 katılımcı 21 kişilik Yürütme Kurulu listesini tamamlayarak adaylığını açıkladı. Kulübün kurucu başkanı olan Okan Yelkovan’ın yanı sıra Enis Karabacak da başkanlığa aday olduğunu bildirdi.

Genel kurula Fenerbahçe SK ve Bağlı Şirketler Koordinatörü Tamer Yelkovan, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Danışmanı Vedat Olcay ve Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Danışmanı Ece Köprek katıldı.  Kulüp katılımcılarının yoğun ilgi gösterdiği genel kurul saat 14:00’da Ece Köprek’in açılış konuşması ve Divan Kurulu’nun seçilmesi ile başladı. Divan Kurulu’na Begüm Somersan başkanlığında Bora Gönençgil ve Melis Çetinkaya seçildi. Divan Kurulu Başkanı Begüm Somersan, genel kurula katılanları saygı duruşuna ve İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti.

Ardından kurucu başkan sıfatıyla kürsüye çıkan Okan Yelkovan, kendisinin Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından atandığını belirterek genel kurul katılımcılarına bugüne kadar gerçekleştirdiği proje ve etkinlikleri anlatan bir video izletti. Videonun izlenmesinin ardından kulübün finansal tablosunu açıklayan Okan Yelkovan konuşmasını sonlandırdı.

İlk önce Enis Karabacak Adaylık Konuşmasını Yaptı

Divan Kurulu Başkanı Begüm Somersan, adaylık konuşmasını yapması için kürsüye ilk olarak Enis Karabacak’ı davet etti. Hazırladığı projeleri tek tek genel kurul katılımcılarına sunan Enis Karabacak, katılımcıları kendisine oy vermeleri için ikna etmeye çalıştı. Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nü geliştirmek için “Kazanan Fenerbahçe Olsun” sözüyle sunumunu sonlandıran Karabacak’ın ardından başkanlığın diğer adayı Okan Yelkovan gelecek dönem gerçekleştireceği projeleri anlatmak üzere kürsüye çıktı.

Okan Yelkovan Yeni Projelerinden Bahsetti

Okan Yelkovan, son dönemde yaptıkları başarılı projelere devam edeceklerini belirttikten sonra gelecek dönem için 2 yeni projeleri olduğunu söyledi. “1907 Okul 1907 Pota” ve “Atatürk Olmasaydı Gezici Tiyatrosu” adlı projelerini genel kurulun beğenisine sunan Yelkovan, bu projelerle özellikle ülkemizin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan çocuk ve gençlerle kulübün arasındaki bağı “Spor ve Atatürk” temalarıyla birleştirmeyi hedeflediklerini anlattı.

124 Oy İle Okan Yelkovan Yeniden Başkan Oldu

Adaylık konuşmalarının sona ermesinin ardından seçim işlemine geçildi. İlk önce genel kurul katılımcılarından 4 kişi sandık kuruluna seçildi. Ardından 2 sandıkta oy kullanma işlemi başladı. Saat 17:00’da oy verme işleminin sona ermesinin ardından hemen sayıma geçildi. İki başkan adayının da heyecanla takip ettiği oy sayım işleminin sonunda oy kullanan 151 katılımcının 124’nün oyunu alan Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün başkanı seçildi. Diğer başkan adayı Enis Karabacak ise 27 oy aldı. Sonuçların açıklanmasının ardından iki başkan adayı da birbirini tebrik ettikten sonra FB TV ile duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Genel Kurula katılan katılımcılar seçimin ardından Hedef 1 Milyon Üye ve Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü ekibinin düzenlediği organizasyon olan “Kadıköy’de Çimlere Veda Gösteri Maçını” izlemek için Fenerium tribününe geçti.   
     
 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi Okan Yelkovan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Başkanı Seçildi