FENERBAHÇE ÇOCUK VE GENÇLİK KULÜBÜ İLK SEÇİMİNİ YAPIYOR!

16 Mayıs 2017 Salı

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün dünyadaki diğer çocuk ve gençlik kulüplerinden ayrıştığı nokta, katılımcıların kendi kendilerini yönetme haklarının olmasıdır.  Fenerbahçe Kongresi gibi bir seçimli kongresi, Fenerbahçe Başkanı gibi seçimle gelen bir başkanları ve yine onun belirlediği Fenerbahçe Yönetim Kurulu gibi bir Yürütme Kurulu bulunmaktadır.

15-17 yaş arasında bulunan genç katılımcılar arasından seçilen Başkan ve 14 asil-7 yedek yürütme kurulu üyeleri her yıl mayıs ayında yapılan kongrede seçimle belirlenir. Belirlenen Başkan ve yürütme kurulu üyeleri 1 yıl süreyle görevde kalır. 13 yaşından gün almış aidat borcu olmayan her katılımcı seçimde oy kullanma hakkına sahiptir.

2017 yılı başkanlık seçimi 28 Mayıs saat 14:00’da Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Maraton Loca Katı Toplantı Salonu'nda gerçekleşecektir. Bu tarihteki kongrede, oy kullanma hakkı olan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü katılımcı sayısının yarısından 1 fazla olan salt çoğunluk aranacaktır. Salt çoğunluk gerçekleşmediği takdirde kongre 04 Haziran 2017 tarihinde saat 14:00’da yine aynı yerde salt çoğunluk aranmadan yapılacaktır.  

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’ne katılımcı olan 15 yaşını doldurmuş, 18 yaşından gün almamış olan her genç katılımcı, başkan adayı olma hakkına sahiptir. Siz de başkan adayı olmak istiyorsanız adaylık şartlarını sağlayan 14 asil+7 yedek yürütme kurulu listesini en geç 26 Mayıs saat 17:00’a kadar cocukgenclik@fenerbahce.org’a mail atmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili 0216 542 16 93 (Erhan EREN) numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Seçime Katılım Koşulları

Seçimde aday olabilmek için;

 -Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’ne katılımcı olmak,

-Başkan ve Yürütme Kurulu’na seçilebilmek için 15 yaşından gün almak ve 18 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

-Seçimde aday olmak ve oy kullanabilmek için 2017 yıllık aidat borcunun olmaması gerekmektedir.

-Her başkan adayının adaylık şartlarını sağlayan 14 asil-7 yedek yürütme kurulu üye listesini 26 Mayıs saat 17:00’ye kadar cocukgenclik@fenerbahce.org’a mail adresine göndermesi gerekmektedir.

-13 yaşından gün almış aidat borcu olmayan her katılımcı seçimde oy kullanma hakkına sahiptir.

-Seçime katılmak isteyen yeni katılımcılar katılımcı olma işlemlerini eksiksiz bir şekilde en geç 25 Mayıs 2017 tarihine kadar gerçekleştirmelidir.