Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı

01 Mayıs 2017 Pazartesi
Kulübümüzün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin 171 no’lu Mayıs 2017 sayısı bayilerdeki yerini alırken; abonelerimize özel, hızlı teslimat hizmetiyle adresinize geliyor. Yine dopdolu bir içeriğe sahip derginizin bu ayki kapağında; erkek basketbol takımımızın başarılı pivotu Ekpe Udoh yer alıyor. Derginiz, bu ay sizlere bir hatıra posteri hediye ediyor. Bu ayki posteriniz; Türk Telekom Arena’dan Josef de Souza’nın golüyle 3 puanla ayrılan takımımızın gol sevincine ait.

Derginiz adresinize gelsin; ayrıca isminiz ve fotoğrafınız dergide yer alsın istiyorsanız; Fenerbahçe Dergisi üyelik işlemleri için Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz: 0 216 975 1907

Özel içerikler için ayrıca; instagram/fenerbahcedergisi’ni takip etmeyi unutmayın.

Fenerbahçe Dergisi’nin Mayıs sayısında öne çıkan içerikler ise şöyle:

KAPAK KONUSU: Ekpe Udoh: “Tamamen Final Four’a konsantreyim”

Ribauntlarda ve bloklarda Avrupa’nın bir numarası olan, saha görüşü ve üstün profesyonelliğiyle görev aldığı her saniyenin hakkını fazlasıyla veren, saha dışındaki duruşuyla da gönüllerde taht kuran bir isim; Ekpe Udoh. NBA’de Golden State Warriors, Milwaukee Bucks ve Los Angeles Clippers formaları giyen 2.08 cm boyundaki yıldız oyuncu, 4 ve 5 numaralı pozisyonlarda oynuyor. Kısa bir süre de olsa İsrail takımı Bnei Herzliya’nın formasını da giyen 30 yaşındaki Nijerya asıllı ABD’li pivot, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın elde ettiği tarihi başarılarda da başrol oynayan isimlerden biri. Obradovic’in ona duyduğu güveni boşa çıkarmayan ve oyununun üstüne koyan Ekpe Udoh, daha öğrenecek çok şeyin olduğunun altını çizerek, tamamen Final Four’a odaklandığına vurgu yaptı. Parkedeki başarılı performansının yanı sıra renkli kişiliğiyle de dikkat çeken yıldız oyuncu, edebiyata olan ilgisiyle de öne çıkıyor. Twitter’da #Ekpesbookclub (Ekpe’nin Kitap Kulübü) etiketinin altında okuduğu kitapları takipçileriyle tartışıyor, onlardan tavsiyeler alıyor. Anıtkabir’i ziyaret eden ve Atatürk’ün hayatını anlatan kitaplar okuyan Ekpe’nin en büyük hayali ise çocuklar yararına, onlara okumanın yazmanın yanı sıra onların becerilerini de geliştirebilecek bir okul açmak. Dolu dolu içeriğiyle Ekpe Udoh röportajını keyifle okuyacağınıza emin olabilirsiniz…

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Obradovic’in bana olan güveni, bana güç verdi ve oyun içindeki agresifliğimi arttırdı. Tabi inişler, çıkışlar, sakatlıklar oldu ama ne olursa olsun tekrar bu kadar yüksek seviyede oynamak güzel. Obradovic, top sahadan çıktığı an da tamamen değişiyor ve bize destek veriyor.

02: Atatürk’e olan ilgim aslında İstanbul’a ilk geldiğimde başladı. Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda Atatürk fotoğrafını görünce kim olduğunu merak ettim ve öğrendim. Daha sonra nereye gidersek gidelim bütün salonlarda Atatürk’ün fotoğraflarını gördüm. Ne kadar çok sevildiğini fark ettim. Onun hayatıyla ilgili kitap okudum. Türkiye Kupası için Ankara’ya gittiğimizde Anıtkabir’i ziyaret etme şansım oldu. Bu inanılmaz sevgiye sahip olan kişiyi merak ettim ve tanımak istedim...

03: Amerika’da daha çok zenci mahallerindeki okullarda devlet birçok fonu geri çekiyordu ve o çocuklar zorluklar içerisinden geçiyordu. O günden itibaren hep şuna baş koydum. Durumun ne olursa olsun eğitimine her zaman önem vermelisin. O yüzden de şimdi çocuklarla bir şekilde konuşup; hiçbir şekilde ayırmaksızın (dil, din, ırk, cinsiyet, sosyo ekonomik durum) eğitimlerine önem vermeliler. Ben çok şanslıyım. Profesyonel bir kariyerim var. Bu sayede dünyada birçok şeyi görebiliyorum ama bu benim özel yeteneğim. Eğitimle de bunu başarabilirler. Eğitiminize sonuna kadar devam edin ve kapıları kendinize açın.

04: Sezon bizler için çok inişli ve çıkışlı geçti ama şükürler olsun ki şu anda hepimiz çok sağlıklıyız. Her şeyimizi ortaya koymanın vakti geldi. Final Four’un İstanbul’da olması bizler için çok özel bir durum. Dörtlü finale gelecek taraftarların yüzde 59’u da Türk. Bu bizim için çok özel. İleri de yaşlandığımda da kütüphanem de bu kupayı görmek istiyorum. En büyük motivasyon ve hedefim bu, tamamen Final Four’a konsantreyim.

05: NBA olmadığı için aslında ilk başta üzülmüştüm ama aslında bu da benim için bir fırsat oldu. Çünkü buraya geldim ve şu anda dünyayı görebiliyorum. Hem insan olarak hem de oyuncu olarak gelişiyorum. Değişik kültürleri tanıyorum, hayatta başka gerçeklerin olduğunu öğreniyorum. Amerika’daki okullarda belirli tarih dersi alıyorsunuz ve aslında bir şey görmüyorsunuz. Burada gerçeği görüyorsunuz ve tarihi görüyorsunuz. Bu benim için çok güzel fırsat.

06: Sadece takımın değil dünyanın en yakışıklısıyım. İnsanlar bunu tamamen dış görünüm olarak düşünüyor ama aslında içinde ne hissettiğinin ve ne düşündüğünün dışa yansıması. Bu çok özel bir şey.

07: Çocukken kitap okumaktan nefret ederdim, sadece derslerimi geçebilecek kadar kitap okurdum. NBA’deki üçüncü yılımda bir şeyler okumaya başladım. İncil’e biraz baktım daha sonra arkadaşım bana okumam için bir şeyler gönderirdi, ben okumak için özet isterdim tam okuma modunda değildim. Daha sonra kitap okumak hoşuma gitmeye başladı. Milwaukee’ye gittiğim de arkadaşımla kitap kulübünü kurduk ve düzenli olarak kitap okuma alışkanlığım devam etti. Çok değişik kitaplar okurum. Çocuklara önerim daha erken yaşta kitap okumaya başlansınlar. Benim gibi sonraya bırakmasınlar. Severek okusunlar çünkü bilgi her zaman güçtür.

(Röportaj: İbrahim Kaya / Fotoğraflar: Burak Saltık / Çeviri: Defne Patır)

• Kulüp, futbol A takım haberleri, maç sayfaları, futbol altyapı, basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden haberler, Hedef 1 Milyon Üye ve Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nden haberler ve daha birçoğu “Haber Turu” sayfalarımızda! Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız.

Aatif Chahechouhe: “Fenerbahçe olduğumuzu göstermek bizim görevimiz”

Sezon başında, 4 yıllık bir Sivasspor dönemini kapatarak çubuklumuzu geçirdi sırtına… Pereira’nın talebi doğrultusunda gelen ancak Advocaat’ın öğrencisi olan Aatif Chahechouhe, oynatıldığı tüm maçlarda maksimumunu vermeye çalıştı, çalışıyor... 6 golü, 3 asisti bulunan oyuncumuz, içindeki potansiyele çok güveniyor ve takım arkadaşlarıyla birlikte Türkiye Kupası’nı alacaklarını; geriye kalan haftalarda da Lig’de tüm puanları toplayacaklarını dile getiriyor. Hem Fas hem de Fransız vatandaşı olan Aatif ile Ataşehir’deki Watergarden’da buluştuk; kariyerini, beklentilerini ve özel yaşamına ilişkin pek çok konuyu konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Türkiye’nin en büyük kulübüne, Fenerbahçe’ye geldim. Rekabetin olacağını ve oynamanın zor olacağını biliyordum ama şans gelirse Sivasspor’da yaptığımın aynısını Fenerbahçe’de yapacağıma her zaman inanıyordum, kendimi gösterebileceğimi biliyordum. Rekabet her zaman bizi geliştirir. Kendimize bir şeyler katmamızı sağlar. Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birinde oynayabilecek düzeyde olduğumu ispatlama gayreti içerisinde oldum ve olacağım. Fenerbahçe’de oynamaktan dolayı gurur duyuyorum.

02: Oynadığım zaman en iyisini yapmaya her zaman gayret gösterdim. Hocamızın da benim kuvvetli bir mantalitem olduğunu gördüğünü; sezon başına göre; beni daha iyi tanıdığını düşünüyorum.

03: Taraftarlarımızın bizi cesaretlendirmesine, itici güç olmalarına çok ihtiyacımız var. Farkı yaratan onlar. Fenerbahçe’ye karşı oynadığımda beni burayla ilgili en çok etkileyen nokta; stadın dolu olması ve o taraftarların inanılmaz desteğiydi. Şimdi stattaki boşlukları görmek bizim için çok üzücü oluyor... Onları da anlıyorum; bize kızgınlar ama biz iyi bir şeyler yapacaksak birlikte yapacağız. Ne olursa olsun, yanımızda olsunlar.

04: Kızları İnaya (3) ve Aliya (5), Türk okulunda okuyorlar ve aynı babaları gibi çok iyi Türkçe anlayıp konuşuyorlar.

(Röportaj: Şafak Neyişci / Fotoğraflar: Tolga Ovalı – Semih Bahadır / Çeviri: Deniz Sarıtaç)

Fırat Okul: “Fenerbahçemiz için buradayız ve daha iyi olmak için savaşıyoruz”

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi Takımlarından İstanbul Üniversitesi ile yollarını ayırdıktan sonra Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın başına geçerek Avrupa 2.’liği gibi önemli bir başarıyı kariyerine ekleyen Başantrenörümüz Fırat Okul ile bir araya geldik. Antrenörlük kariyerini dinleyerek sohbetimize başladığımız Fırat Okul ile dünü, bugünü ve yarını konuştuk. Tüm sorularımızı içtenlikle cevaplayan Başantrenörümüzden, oturtmaya çalıştığı sistemin detaylarını da öğrendik.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: İstanbul Üniversitesi’nde kalıp, yıllarca hayatımı devam ettirebilirdim ancak kabıma sığmadığımı düşünüyordum. Orada iyi işler yaptık ama belli bütçelerle belli bir noktaya kadar gidilebiliyor. Daha iyi işler yapıp daha yukarılarda yer almak, şampiyonluklar görmek istiyordum. Bu noktada; Fenerbahçe’de bunu gerçekleştirebileceğimi düşünüyorum.

02: İdol olarak tek bir isme bağlı kalmadım, benim felsefem; kendi oyun sistemimi ve hırsımı sahaya yansıtabilmekti. Tabii ki de herkesten bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Kimisinin sakinliği, kimisinin sahadaki duruşu, kimisinin de agresifliği… Bunları analiz ederek kendi prensiplerimi sahaya koymaya çalışıyorum.

03: Benim takımım çok koşan, çok şut atan ve iyi defans yapan bir takım olmalı. Oyunu tam sahaya yayarak oyunun kontrolünü elinde tutan taraf olalım istiyoruz. Ben takımımda bir basketbolcunun 40 sayı ile öne geçmesini istemem. Üstelik Fenerbahçe gibi üst düzey bir takımdaysanız ve her pozisyonun da kaliteli oyuncusu varken skorun dağılmasını isterim. Bunun için özel şeyler yapmam ama oyun tarzımda bu vardır. Benim oynatmak istediğim basketbol bu.

04: Her zaman takımının yanında olan bir taraftarımız var. Bizlere destek oluyorlar, bu da bizleri motive ediyor. Onların sesi bizim için itici güç. Play Off sürecindeyiz ve taraftarımıza her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Taraftarımızın sesi ve desteği rakip üzerinde bir baskı yaratıyor.

(Röportaj - Fotoğraflar: Atilla Sertbakan)

• Profesyonel futbol takımımızın, basketbol ve voleybol takımlarımızın maçları öne çıkan dipnotlar ve istatistiklerle derginizde.

• Avrupa ikinci olan Potanın Kraliçeleri; üst üste 3. kez Final 4’a yükselen erkek basketbol takımımız ve Türk Telekom Arena’da ezeli rakibi Galatasaray’ı mağlup eden futbol takımımıza dair özel içerikler derginizde!

Genç Yetenek Bu Ay: “Olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmek istiyoruz”

Hırvatistan’ın Zagrep kentinde bu yıl 34.’sü düzenlenen Uluslararası Zagrep Kürek Yarışları’nda milli forma altında başarılı derecelere imza atan yıldız kürekçilerimiz Oğuz Okansu, Batuhan Temel Uzun, Denizhan Aydın ve Hamdi Taha Erdağ, bu ayki Genç Yetenek sayfalarımızın konuğu oldular. Genç yaşlarına rağmen, kariyerlerine Türkiye şampiyonlukları da sıkıştıran başarılı kürekçilerle hedeflerini ve daha birçok konuyu konuştuk.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Hamdi Taha Erdağ: “Kürek yaptıkça bu spora olan tutkum daha da arttı ve küreğin bir spor değil bir hayat tarzı olduğunu keşfettim”

02: Batuhan Temel Uzun: “Madalya almayı kesinlikle bekliyorduk. Yarışa 4 tekte 2 ekip olarak girdik; Türkiye A ve Türkiye B olarak. Zaten favori ekip belliydi, bu iki ekibimizden biri birinci olacaktı. Biz kendimize inandık, antrenörlerimiz bize inandı ve birinci A ekibi oldu, Oğuz’la ben ise ikinci olduk. İlk kez milli takıma girdim ve ülkemi temsil etmenin gururunu taşıdım. Bu elde edilen başarı bizim için yenilerini körükleyecektir.”

03: Denizhan Aydın: “Ben geçen sene yine bu dönemlerde milli takıma girmiştim. Yıldız erkekler 2 çift kategorisinde Hamdi ile ikinci olduk. Ayrıca tek çifte B finalinde 1. oldum. Ay yıldızlı formayla daha nice başarılara imza atmak istiyorum.”

04: Oğuz Okansu: “Basketbol, voleybol ya da futbol maçı olsun taraftar olarak şampiyonluğu hissetmek çok güzel bir şey ama daha da güzeli Fenerbahçe forması altında şampiyonluk yaşamak. Mesela geçen yıl bunu yaşadım. Yıldızlarda Türkiye Şampiyonası’nda 2. etapta yarıştım ve bu duyguyu yaşadım. Çok güzeldi.”

(Röportaj: Burak Soyer / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

Stefan de Vries: “Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi, uluslararası başarılara adını yazdırmak için gereken her şeye sahip”

Yarıştığı her kulvarda zirveyi hedefleyen Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizde baş antrenörlük görevine getirilen Hollandalı deneyimli hoca Stefan de Vries; şubemizin, uluslararası başarılara adını yazdırmak için her şeye sahip olduğunu, Doğuş Grubu sponsorluğuyla da zaten var olan güçlü, kurumsal sistem ve kadroların, daha da iyi noktalara geldiğini ifade etti. Takımlarımızın altyapı çalışmalarını ve 2020 Tokyo Olimpiyat hazırlığını yöneten, sporcularımızı sistemli olarak ulusal ve uluslararası yarışlara hazırlayan Hollandalı Stefan de Vries’la; yelken tutkunu olan okuyucularımız için kariyeri, hedefleri ve Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizin mevcut durumu hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportajdan derlediğimiz spotlar şöyle:

01: Birçok spor dalında büyük bir üne sahip olan Fenerbahçe’nin yelken branşında da yer alıyor olması, çok güzel. Doğuş Grubu sponsorluğu ile zaten var olan güçlü ve kurumsal sistem ve kadrolar, şimdi daha da iyi noktalara geldi, eminim ki daha da iyi olacak.

02: Yaptığım çalışmalar, yelken tutkum, deneyimlerim ve Fenerbahçe’nin yelkene verdiği önem sayesinde bu kulüple yolumuz kesişti.

03: Sporcular eğer Dünya Şampiyonası’nın ilk 5 seviyelerinde yer alabiliyorlarsa zaten Olimpiyatlarda da otomatik olarak başarılı olacaklar demektir. Ayrıca; Fenerbahçe Spor Kulübü ve Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi, yelkenin potansiyelini inanılmaz şekilde geliştirebilecek şartları gençlere sunuyor.

(Röportaj: Burak Soyer / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizde 4 güçlü transfer

Doğuş Grubu sponsorluğuyla var olan kurumsal yapısını daha da güçlendiren Yelken Şubemiz, yaptığı transferlerle de gücüne güç kattı. Deniz Çınar, Ateş Çınar, Beste Kaynakçı ve Simay Aslan, başarılarını artık armamız adına sürdürecekler. Sporcularımızı yakından tanıyoruz.

• Yrd. Doç. Dr. Sedat Hayran ile “VIP Konuk” bölümünde bu ay konuk; Dr. Ahmet Özhan: “Söz konusu Fenerbahçe ise istikbale güvenle bakarız”

(Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Yazarlarımız Alp Bacıoğlu (General Harington ile Ankara 19 Mayıs Stadı Açılış Turnuvası Kupaları), İlker Üçer (Yedi Günde Tarih Yazmak), Baki Aydın (Dünya Şampiyonaları’nda Fenerbahçeliler 4-Atletizm), Jak Benzonana (Güzel Günler Çok Yakında), Gürdoğan Yurtsever (Fenerbahçe’nin Yatırımları Hız Kesmiyor) ve Sibel’in Sahası (Hatırla Fenerli) Fenerbahçe gündemiyle alakalı özel yazılarıyla sizlerle buluşuyorlar.

• Alp Bacıoğlu’nun kaleminden “Tarihten Yapraklar” bölümünde Aristidi Kaptan’ın Fenerbahçe Rozeti işleniyor.

• “Bir Milyondan Biriyim”de konuk; Aslan Yaşar: “Her kesimden insan Kulübümüzün sosyal sermayesidir”

• Fenerbahçe Spor Okulları, Fenerbahçe Koleji, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri ve tüm duyurular derginizde.

• “Biz Bir Aileyiz” adlı köşemizde ailenizi Fenerbahçe camiasıyla tanıştırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken dergi@fenerbahce.org e-posta adresine isminizi/soyadınızı ve yaşadığınız şehir bilgisini paylaşarak yayınlanmasını istediğiniz fotoğrafı atmak.  

• Nisan ayında Fenerbahçe Dergisi üyesi olan Fenerbahçelilerin isim listesi ve VIP üyelerimize ait özel fotoğraflar… Siz de koleksiyon niteliğindeki bu özel sayfalarda yer almak isterseniz, tek yapmanız gereken 0 216 975 1907 no’lu Çağrı Merkezi’ni aramak. 
 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısı Çıktı