"Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı

05 Nisan 2017 Çarşamba
Mücadele ettiği amansız hastalık nedeniyle kaybettiğimiz Fenerbahçe Yüzme Şubemizin Türkiye rekortmeni sporcularından 21 yaşındaki Oğuz Aslanoğlu için Büyükçekmece Dr. Sadık Ahmet İlköğretim Okulu’nda kendisinin adını taşıyan bir kütüphane açıldı.

Ailesinin girişimiyle okul yönetimi ile yürütülen çalışma sonrasında ilk eğitimini aldığı Dr. Sadık Ahmet İlköğretim Okulu’nda kendi adını taşıyan kütüphanenin açılışına ailesinin yanı sıra; okul müdürü Hüsamettin Nak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zikri Altun, Milli Takım hocası Hakan Kiper ile öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Açılış öncesinde okulun konferans salonunda gerçekleştirilen tören ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından Oğuz Aslanoğlu’nun öğrencilik ve sporculuk günlerinin anlatıldığı bir barkovizyon gösterisi izlettirildi. Barkovizyon gösterisinin ardından idareciler ve ailesi Oğuz'un hem spor hem de eğitim alanında elde ettiği başarılardan söz ederken, isminin bu şekilde yaşatılacak olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Konuşmaların ardından anne Emine Aslanoğlu’na, okul müdürü Hüsamettin Nak tarafından teşekkür plaketi verildi.

Konferans salonundaki etkiliğin ardından aile ve idarecilerin katılımıyla kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

"Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı "Oğuz Aslanoğlu Kütüphanesi" Açıldı