Başkanımızın Fenerbahçe Dergisi’nin Ocak Sayısındaki Başyazısı

31 Aralık 2016 Cumartesi
Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe Dergisi’nin 167’nolu Ocak sayısındaki başyazısı aşağıda yer almaktadır:

Mutlu yıllar

Sevgili Fenerbahçeliler,

Bu ayki yazıma sadece biz Fenerbahçelileri değil, bu ülkede yaşayan ve ülkenin geleceği için kaygılanan herkesi büyük üzüntülere boğan terör olaylarına değinerek başlamak istiyorum. Her zaman olduğu gibi kalleş taktikler kullanan terör örgütleri, Aralık ayı içinde gerçekleştirdikleri hain saldırılarla birçok asker, polis ve sivil vatandaşımızın hayatına kastetti, çok sayıda insanımızın yaralanmasına neden oldu. Ayrıca kahraman ordumuz, sınır ötesinde yine bir terör örgütüne karşı yürüttüğü operasyonda çok sayıda şehit ve gazi verdi. Kayseri’de kahraman komandolarımızı, İstanbul Beşiktaş’ta kahraman polislerimizi ve masum sivilleri ve son olarak Suriye’de sınır ötesi harekata katılan kahraman askerlerimizi bizlerden koparan bu insanlık dışı saldırılara karşı, toplumumuz her kesimiyle tek yürek oldu.

Artık söylenecek lafın bittiği, bıçağın kemiğe dayandığı, sabrımızın kalmadığı bir noktadayız. Milletimizin birliğini bozmaya, ülkemizin bütünlüğünü ortadan kaldırmaya yönelen bu terör dalgasını üretenlere bir kez daha amaçlarına ulaşamayacaklarını, huzur ve birliğimizi bozamayacaklarını haykırıyorum. Milletimizin bekası ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden emniyet güçlerimizin bu kutsal mücadelede muzaffer olacaklarına olan inancımızı Fenerbahçe Camiası olarak en güçlü şekilde ifade ediyor, onlarla gurur duyduğumuzu ve dualarımızın onların sağlığı ve başarısı için olduğunu kendilerine buradan söylemek istiyorum.

Spor camiasının da terör belasına karşı; sözde değil, özde birlik ve beraberlik anlayışı ile bu sorunun çözümü ve mücadele için işin ucundan tutmak yerine artık elini taşın altına koymalıdır. Bu bağlamda spor dünyasının kederde ve tasada samimiyetle milletimiz ile birlik olduğunu göstermek adına organize edilen özel maçı son derece önemli bir adım olarak gördük ve bu maçla alakalı kulüp olarak bizden arzulanan desteği tüm gücümüz ile verdik. Bu organizasyonun tüm geliri, terör olaylarında evlatlarını, eşlerini, babalarını yitirmiş ailelere ulaştırılacaktır. Bu vesile ile bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bunun yanında, başkanı olduğum Fenerbahçe Camiasının, bu konuda devletimiz tarafından bize verilecek her türlü görevi eksiksiz yerine getirmeye hazır olduğunu bir kez daha ifade ediyor, terör olaylarında yitirdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum.

Büyük Fenerbahçeliler,

Futbol A Takımımız, Türkiye liginde yoluna devam ederken; Avrupa Ligi’nde de grubunu ilk sırada tamamlayarak adını son 32 turuna yazdırmıştır. Bu başarıdan dolayı Sayın Advocaat başta olmak üzere tüm Takımımızı kutluyor, sezon sonunda tüm hedeflerimize ulaşmak için yönetim, teknik heyet ve futbolcular, kenetlenerek canla başla çalıştığımızı siz değerli taraftarlarımıza bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Erkek Basketbol Takımımız için Aralık ayındaki en önemli olayın, aldığı müsabaka sonuçlarından ziyade, Başantrenör Zeljko Obradovic ile yapmış olduğumuz 3 yıllık anlaşma olduğunu düşünüyorum. Başarının olmazsa olmaz şartının istikrar olduğu gerçeğiyle Dünyanın gelmiş geçmiş en önemli basketbol antrenörleri arasında gösterilen Sayın Obradovic ile hedeflediğimiz Avrupa Şampiyonluğuna önümüzdeki dönemde ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.

Fenerbahçe’ye kurulan şike kumpası ile alakalı olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonucunda hazırlanan iddianame İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmiştir. Mahkeme tarafından kabul edilen iddianame tahtında başlayan yargılamanın ilk duruşması 20 Şubat 2017 tarihinde yapılacaktır. 20 Şubat 2017 tarihine kadar gerek Kulübümüze ait iletişim araçları ile gerekse ulusal medya üzerinden kamuoyunu bilgilendirici nitelikte çalışmalarımız önümüzdeki günlerde yoğun bir şekilde başlayacaktır. Yine tarafımızca kumpasın medya ve TFF ayağı ile alakalı olarak yapılan şikayet üzerine başlatılan soruşturma da halen devam etmektedir. Kumpasa karışan hakim ve savcılar ile alakalı olarak yapmış olduğumuz suç duyurusu ise HSYK tarafından soruşturulmaktadır. Bu konulardaki gelişmeleri taraftarlarımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Fenerbahçe Üniversitesi’nin kurulma çalışmaları kapsamında, akademisyen üyelerimizle 2. Çalıştayımızı da Aralık ayı içinde gerçekleştirdik. Bize yol gösteren ve bugüne kadar Üniversitemizin kuruluşu yönünde başardığımız işlerde büyük faydalarını gördüğümüz akademisyen üyelerimizin fikirleri, Fenerbahçe Üniversitesi yolunda bundan sonra da bizim önümüzü aydınlatacaktır.

Bu çalıştayları devam ettirmek arzusundayız. Ayrıca Fenerbahçe Üniversitesi ile ilgili her türlü fikir, öneri ve görüşleriniz için fbuniversite@fenerbahce.org mail adresinde bir iletişim hattını devreye soktuğumuzu da buradan bir kez daha hatırlatmak isterim.

Yazımı bitirirken, Fenerbahçe forması için ter döken tüm sporcularımıza ve takımlarımıza başarılar diliyor; 2017 yılının herkes için mutlu, huzurlu, Fenerbahçeliler özelinde başarı, şampiyonluk ve kupalarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum. Tüm vatandaşlarımız için, ülkemizi tehdit eden iç ve dış düşmanlara karşı birlik ve beraberlik içinde olacağımız, güzel vatanımızda hep beraber, sağlık ve mutluluk içinde yaşayacağımız günler diliyorum.

Saygılarımla,

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı