Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı

18 Kasım 2016 Cuma

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın yeni sponsoru QNB Finansbank ile Kulübümüz arasında imzalar atıldı. Bu anlaşma neticesinde QNB Finansbank, 2016-2017 sezonundan itibaren 3 yıl boyunca Erkek Basketbol Takımımızın forma sırt sponsoru olacak.

Daha önce de duyurulan bu anlaşmanın imza töreni bugün Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirdi.  Başkanımız Aziz Yıldırım’ın da katıldığı imza törenine; Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, Ozan Balaban, QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Şahinbaş, Erkek Basketbol Takımımızın Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Başantrenör Zeljko Obradovic, oyuncularımızdan Melih Mahmutoğlu, Bogdan Bogdanovic ve Jan Vesely ile  kulüp ve QNB Finansbank yetkilileri katıldı.

Önder Fırat: “Başarıların kalıcı ve sürdürebilir olması için iyi bir ekonomik altyapıya ihtiyacımız var”

İmza töreninin açılış konuşmasını yapan Asbaşkanlarımızdan Önder Fırat, sponsorluk anlaşmalarının önemine dikkat çekti. Fırat, “Sayın Başkanım, Kulübümüzün değerli yönetim kurulu üyeleri, QNB Finansbank’ın çok değerli yöneticileri, Sayın misafirler ve Sevgili basın mensupları hoş geldiniz.  Bütün branşlarda yine başarılı bir sezon geçiriyoruz. Sezon sonuna doğru bu başarılarımız daha da artacak. Bu başarıların kalıcı ve sürdürebilir olması için iyi bir ekonomik altyapıya ihtiyacımız var. Sayın Başkanımızın başlattığı, insiyatif aldığı ekonomik önlemler, dün de Gebze’deki yeni tesislerimizin yapılacağı araziyi hep beraber gördük. Bu bağlamda sponsorluk anlaşmalarımız da hızla devam ediyor. Sektörünün lider kuruluşlarından QNB Finansbank’la, Erkek Basketbol Takımımızın sırt sponsorluğu anlaşması için bugün toplandık. Bu konuda emeği geçen ve insiyatif alan başta Başkanımız olmak üzere değerli QNB Finansbank yöneticilerine çok teşekkür ederim. İnşallah bu iş birliği burada kalmayacak. İnşallah önümüzdeki yıl futbol takımımızın göğüs sponsorluğu için görüşmelerimiz ciddi bir şekilde devam edecektir” dedi.

Ozan Balaban: “QNB ailesine kendim ve kulübüm adına teşekkür ediyorum”

Ardından söz alan Asbaşkanlarımızdan Ozan Balaban, “Sayın Başkanım, yönetim kurulu üyelerimiz, Sevgili QNB ailesi, değerli basın mensupları ve misafirler hoş geldiniz. Amatör şubelerle ilgili yine güzel bir günde sizi misafir etmekten dolayı memnunuz. İkinci kez üst üste Final Four oynama başarısı gösteren Takımımız, geçen sene Avrupa’nın 1 numaralı liginde final maçına çıkarak, hem ülke hem de kulüp tarihi için çok önemli bir başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda Türkiye’de mücadele ettiği 3 kupayı da alarak, tarihi bir sezon geçirdi. 7 lig, 6 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 5 Türkiye Kupası şampiyonlukları bulunan Fenerbahçemiz, başarılarının yanı sıra kombine kart satışlarındaki rekor rakamlar, atmosferi dünya tarafından takdir toplayan salonuyla, taraftarıyla örnek olmaya devam ediyor. Altyapıdan oyuncu yetiştiren, oyuncuların kariyerlerinde önemli rol oynayan ekol; Fenerbahçe. Birçok önemli isim takımda forma giymektedir. Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda da 8 oyuncumuz milli takım formları altında görev almıştır. Bu sezon da Obradovic yönetiminde büyük hedeflere yelken açtık. Fenerbahçemiz 10 yıldır kesintisiz mücadele ettiği THY Euroeague’de, son 10 yılda 6 şampiyonluk kazandığı ligde, mücadele ettiği tüm kulvarlarda başarılar için yoluna devam ediyor. 3 yıllık anlaşmanın imza töreni için buradayız. QNB ailesine kendim ve kulübüm adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sinan Şahinbaş: “Fenerbahçe gibi değerli bir kulüple yan yana olmaktan dolayı mutluyuz” 

QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Şahinbaş da, “Sayın Başkan, Saygıdeğer Fenerbahçe yöneticileri, basın mensupları değerli misafirler, hoş geldiniz. Türk sporunun gelişmesinde büyük emek harcamış, önemli başarılara imza atan Fenerbahçe Spor Kulübü ile gerçekleştirdiğimiz sponsorluk anlaşmasını sizlere bildirmekten gurur duyuyoruz. Kısa bir süre önce Finansbank ile iştiraklerinin hisselerinin QNB’ye satışı gerçekleşti. Bu yatırımla birlikte 630 şubemiz, gücümüzün asıl kaynağı 12 bin kişinin üzerindeki çalışanımızla bizi Türkiye’nin en büyük 5. bankası yapan başarı hikayemize yeni bir sayfa açıldı. QNB spor endüstirisinde öne çıkmış bir kurum. Avrupa’nın kulüplerine de destekler veriyor. Spor dostu marka. Bu doğrultuda Fenerbahçe erkek basketbol takımıyla 3 yıllık anlaşmaya vardık. Fenerbahçe gibi değerli bir kulüple yan yana olmaktan dolayı mutluyuz. Fenerbahçe’nin her dalda başarılarını sürdürmesini gönülden arzuluyoruz” ifadelerini kullandı.

Ardından söz alan Erkek Basketbol Takımımızın Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Başantrenör Zeljko Obradovic, oyuncularımızdan Melih Mahmutoğlu, Bogdan Bogdanovic ve Jan Vesely şunları söyledi:

Maurizio Gherardini: “Avrupa’da zirvedeyiz ve bunu korumak istiyoruz”

“Türkiye’de ve dünyada basketbol hızlı bir şekilde büyüyor. Fenerbahçe artık çok global bir marka oldu. Avrupa’da zirvedeyiz ve bunu korumak istiyoruz. Partnerimiz de bizim gibi büyümeyi ve gelişmeyi hedef koymuş. Aynı paralelde yürümek için elimizden geleni yapacağız.”


Zeljko Obradovic: “QNB gibi firmaların emeğimizin farkında olup bize destek olmaları çok güzel”

“Burada olmaktan çok mutluyum. Bizim için çok güzel fırsat. İlk olarak başkana ve yönetimimize çok teşekkür ediyoruz. İyi günlerde ve kötü günlerde de, her zaman yanımızdalar. Çok destek oluyorlar. QNB gibi firmaların emeğimizin farkında olup bize destek olmaları çok güzel. Avrupa’da zirvede olmayı hedefliyoruz.”

Melih Mahmutoğlu: “Sponsorluktan dolayı çok mutluyuz”

“Öncelikle Sayın Başkanımıza, yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz. Her zaman yanımızdasınız ve çok büyük destek veriyorsunuz. Mücadele eden ve çok çalışan bir takımız. Böyle bir güzel sponsorluktan dolayı çok mutluyuz. İki taraf için de hayırlı olsun.”

Bogdan Bogdanovic: “Umarım uzun süren bir iş birlikteliğimiz olur”

“Hem organizasyonunuza hem QNB’ye bize destek olduğu için çok teşekkür ediyorum. Umarım uzun süren bir iş birlikteliğimiz olur.”

Jan Vesely: “Sırtımızda gururla taşıyacağız”

“Sponsorluklar çok önemli. QNB’yi sırtımızda gururla taşıyacağız. Avrupa’da elimizden gelenin en iyisini yapacağız en güzel şekilde temsil etmek için.”

Konuşmaların ardından sorulara geçildi.  Başkanımız Aziz Yıldırım’ın destek ve başarı ile ilgili sorusu üzerine QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Şahinbaş, “Geçen sene de Final Four’da Fenerbahçe’nin başarısına bizzat destek vermiş birisi olarak erkek basketbol takımını yakından izliyoruz. Başarısı Türkiye’ye maal olmuş. Eminim bu başarılar sürdükçe QNB Finansbank da elinden geleni yapacaktır. Bu bizim başarıya endeksli sözümüz olsun” dedi. Zeljko Obradovic de, “QNB Finansbank kesinlikle doğru yerdesiniz. Olunabilecek en güzel yerdesiniz. Bu kulübün büyüklüğünü her gün görüyorum. Sizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Ozan Balaban: “Obradovic’le prensipte anlaşıldı”

Asbaşkanlarımızdan Ozan Balaban, Obradovic’in sözleşmesi ile ilgili de, “Sayın Başkan’la, Sayın Obradovic, prensipte el sıkıştılar. Şu an sadece evrak işleri var. İnşallah Koç, bu sene ve artı 3 yıl daha bizimle olacak” dedi.

Galatasaray Odeabank karşısında elde edilen üstünlükle ilgili soruya da Obradovic, “İşimizi yapıyoruz, daha fazla ne söyleyebilirim ki. En iyisini yapmaya çalışıyoruz. Taraftarlarla gurur duyuyoruz. Oynadığımız bütün takımlara aynı saygıya sahibiz. Kendi oyunumuza bakıyoruz” yanıtını verdi.

Obradovic’in sözleşmesi ile ilgili “Sponsorumuz olduğu için benim burada kalmam daha kolaylaştı” sözleri gülüşmelere neden oldu.

Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve toplu fotoğraf çekildi.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı Erkek Basketbol Takımımızın Yeni Sponsoru QNB Finansbank İle İmzalar Atıldı