Topuk Yaylası Tesislerimiz Dağ Bisikleti Yarışları’na Ev Sahipliği Yapıyor

15 Ağustos 2015 Cumartesi
Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları, Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimizin ev sahipliğinde başladı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında yer alan organizasyonun ilk gününde “Düzce MTB Cup (C3)” yarışları yapıldı. Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimizin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Düzce MTB Cup’ın ilk gününde Elit Erkek ve Elit Bayan yarışları yapıldı. Elit Erkekler 4200 metrelik parkuru 7 tur, Elit Bayanlar ise aynı parkuru 5 tur koşarak yarışı tamamladı. 

Düzce MTB Cup’ın ilk gününde erkeklerde Abdülkadir Kelleci birinci olurken Yunus Emre Yılmaz ikinci ve Bayram Eroğlu üçüncü oldu. Bayanlarda ise Esra Kürkçü parkuru lider olarak tamamlarken Cansu Türkmenoğlu ikinci ve Asuman Burcu Balcı üçüncü oldu. İlk 3 sırayı alan sporculara ödüllerini Düzce Milletvekili Ayşe Kesir ve Düzce Valisi Ali Fidan verdi.

Basın mensuplarına açıklama yapan Düzce Valisi Ali Fidan, Topuk Yaylasının artık uluslararası marka haline geldiğini söyledi. Fenerbahçemize yaylaya yaptığı tesislerden dolayı teşekkürlerini ileten Ali Fidan, "Kulübün buraya yaptığı tesis hem Türk sporuna hem de Düzce'mize kazandırılmış oldu" dedi.

Düzce MTB Cup, 16 Ağustos Pazar günü koşulacak 42 km’lik maraton yarışıyla tamamlanacak.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar