KADIN VOLEYBOL TAKIMIMIZDA YENİ İSİMLER

Yeni sezon yapılanması kapsamında transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Voleybol Şubemiz, Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’nın antrenörlüğüne Marcello Abbondanza’yı getirdi.

Geçtiğimiz sezon Azerbaycan’ın Rabita Bakü takımını çalıştıran tecrübeli hoca, Bulgaristan Milli Takımı’nın da antrenörlüğünü yapıyor.

Kulübümüzün 2 yıllık anlaşma sağladığı 1970 doğumlu İtalyan hocanın kariyeri başarılarla dolu. İtalyan antrenör geçtiğimiz sezon Azerbaycan'ın Rabita Bakü ekibini çalıştırmış ve takımıyla 2012'de Kıtalararası Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda, bu sezon da CEV Şampiyonlar Ligi'nde 2.lik elde etti.

Marcello Abbondanza ayrıca Villa Cortese ekibiyle 2009-2010 ve 2010-2011 sezonlarında İtalya Kupası'nda şampiyonluk yaşarken; 2005 - 2006 sezonunda ise Robursport Pesaro ile CEV Kupası’nı kazandı. Bulgaristan Milli Takımı'nın da antrenörlüğünü yapan 43 yaşındaki çalıştırıcı 2012 yılında Avrupa Ligi’nde 2.lik elde etti.

 ‘Sarı Meleklerimiz’in’ Türk voleybolunda yeni bir dönemin açılmasını sağlayan yüksek hedefleri doğrultusunda, Marcello Abbondanza’ya başarılar dileriz.

Yeni sezon öncesinde yaptığı 3 yıldız transfer ile transfer sezonunu açan; yabancı ve yerli transferlerini sürdüren Voleybol Şubemiz, Yeşilyurt altyapısından yetişen ve 2011-12 sezonu itibariyle Galatasaray’da forma giyen 1987 doğumlu libero Derya Çayırgan’ı, 2 yıllığına Sarı Lacivert renklerimize bağladı.

Kadın Voleybol Takımımız, 2 sezondur formamızı giyen, takımımızın liberosu Merve  Dalbeler’in sözleşmesini de 2 yıl uzattı.

Fenerbahçemizin, yine yüksek hedefler doğrultusunda adım atacağı yeni sezonda aramıza katılan antrenörümüz Marcello Abbondanza’ya, transferimiz Derya Çayırgan’a ve oyuncumuz Merve Dalbeler’e, başarılar dileriz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

BASIN FOTOĞRAFI


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar