“Lefter Kütüphanesi” hizmete girdi

13 Ocak 2013 Pazar

Fenerbahçeli bir grup taraftarın, efsane futbolcumuz Lefter Küçükandonyadis’in anısına Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Mahmut köyündeki okula bağışladığı kitaplardan oluşan kütüphane, Lefter’in vefatının birinci yıl dönümünde düzenlenen törenle hizmete girdi.

Mahmut Köyü İlkokulu’ndaki kütüphanenin açılışına, Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okul Müdürü Cengiz Sarıkoç, kitap kampanyasını başlatan Fenerbahçe’nin ’’Sol Açık’’ adlı taraftar grubu üyeleri, Afyonkarahisar Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ömer Altınay ve öğrenciler katıldı. 

Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, açılışta yaptığı konuşmada, köy ilkokulunun kütüphane ihtiyacına Fenerbahçeli taraftar grubunun duyarlılık gösterdiğini belirtti. Taraftar grubunun sözcüsü Sevgi İldeniz ise, Mahmut Köyü İlkokulu öğretmenlerinden gelen bir elektronik posta üzerine Lefter’in anısına bir kütüphane kurma düşüncelerinin gerçekleştiğini anlattı.

Fenerbahçeli taraftarlar, okul müdürü Cengiz Sarıkoç’a Lefter Küçükandonyadis’i anlatan bir kitap hediye ederken, Lefter’e olan sevgilerini gösteren çeşitli tezahüratlar da yaptılar.