Mirsad Türkcan salonlara veda etti

16 Eylül 2012 Pazar

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın başarılı oyuncusu Mirsad Türkcan, Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena’da, CSKA Moskova ile oynanan karşılaşmada attığı 3 sayılık basket atışıyla aktif spor yaşamını noktaladı.

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena’da organize edilen jübile maçına; Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyemiz Semih Özsoy, eski yöneticilerimizden Nihat Özdemir, Murat Özaydınlı ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Bogdan Tanjevic ile (A) Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay ve taraftarlarımız katıldı.

Mirsad Türkcan’ın 20 yıllık spor yaşamından kesitlerin sunulduğu özel bir barkovizyon gösterimi öncesinde özel olarak hediye ve plaketler takdim edildi. Karşılaşma öncesi; Başkanımız Aziz Yıldırım, eski yöneticilerimizden Nihat Özdemir konuşmalarını yaparak, Mirsad Türkcan’a basketbol sporuna verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Başkanımız Aziz Yıldırım yaptığı konuşmada şunları söyledi: ’’Mirsad basketbolu bırakmıyor. Devam edecek. Uzun yıllar yurt içinde ve dışında oynadı. NBA’e ilk giden sporcu. Saha içinde hırslı mücadele etti. Basketboldaki son gününü kutluyoruz. Camiamız içinde bundan sonra yapacağı çalışmalarla hem milli takım, hem Fenerbahçe bazında yardımcı olacaktır. Yeni hayatın kendisine hayırlı olmasını dilerken, kulübümüzün üyelik kartını ve rozetini takdim ediyorum. Fenerbahçe’ye bağlılığının anlamı ve ifadesi olarak hayırlı olmasını dilerim. Mirsad, Fenerbahçe Kulübü’nün üyesi olmuştur.’’

CSKA Moskova karşılaşmasında attığı 3 sayılık basket ile faal spor yaşantısını noktalayan Mirsad Türkcan, ardından FB TV’ye yaptığı açıklamalarda duygularını; "Aslında taraftara teşekkür etmek isterim her zaman arkamda oldu. Başta Başkanımız ve yöneticilerimiz olmak üzere herkese teşekkür ederim. Bu taraftar her şeyi hak ediyor" şeklinde özetledi.

Mirsad Türkcan 6 rakamlarıyla veda etti
Jübile maçına yedek başlayan oyuncumuz Mirsad Türkcan, Kaya Peker’in yerine oyuna dâhil oldu. Başarılı oyuncu, takımımız 6-3 gerideyken attığı 3 sayılık basket sonrası veda seremonisi başladı. Skorbord süresi 06.34’ü gösterirken 6 numaralı formasıyla skoru 6-6 beraberliğe getiren Mirsad, kenar yönetimine işaret yaparak seremoniyi başlattı.

Bu sırada maç dururken, salonun ışıkları söndürüldü ve skorbordda Mirsad’ın çeşitli maçlardaki performanslarından görüntülere yer verildi. Sahanın kenarında oğlunu kucağına alan oyuncumuzun emekli edilen 6 numaralı forması salonun tavanına asıldı. Önce CSKA Moskova oyuncularına ve teknik heyetine giden basketbolcucumuz, daha sonra taraftarlarımızla vedalaştı. Mirsad, son olarak sahanın ortasında kendisini bekleyen Takımımızın oyuncularıyla bir araya geldi. Takım arkadaşlarının omuzlara aldığı Mirsad, bu şekilde yedekler bölümüne gelirken, daha sonra soyunma odasına gitti.

Maçın geliri Novi Pazar’daki hastane yapımına gidecek
Mirsad Türkcan’ın jübilesinde Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız ile CSKA Moskova arasında yapılan karşılaşmanın geliri, Sırbistan’ın Novi Pazar şehrinde zihinsel ve bedensel engelli çocuk hastanesinin yapımı için kullanılacak. Oyuncumuzun jübilesinde, Novi Pazar Belediye Başkanı ve buradan gelen misafirleri de yalnız bırakmadı.

Mirsad’ın jübilesinde gösterilen filme ulaşmak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.fenerbahce.org/vplay/detay.asp?ContentID=73


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar