Fenerbahçe GRUNDIG’in yeni hocası Bagnoli

30 Haziran 2012 Cumartesi

Fenerbahçe Grundig, İtalya’da bir çok takımı şampiyon yapan ünlü hoca Daniele Bagnoli ve yardımcısı Fabio Soli ile anlaştı.

Voleybol Şubemizin yöneticisi Hakan Dinçay’la birlikte kendisini Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza atan Bagnoli, "Yeni başarıları birlikte yaşayacağız. Fenerbahçe Grundig son yıllarda Avrupa’da adından sıkça söz edilen bir takım. Yeni şampiyonluklara katkıda bulunacağım için şimdiden heyecanlanıyorum" dedi.

Voleybol Şubesinden Sorumlu Yöneticimiz Hakan Dinçay da "Bagnoli ile gerek Fenerbahçe Grundig’e gerekse Türk Voleyboluna kazandırılacak çok şey var. Önümüzdeki sezon hepimiz çok güzel yünler yaşayacağız" dedi.

Son olarak İtalya’da Casa Modena’yı çalıştıran Fenerbahçe Grundig’in yeni antrenörü Daniele Bagnoli’nin kariyeri başarılarla dolu.

59 Yaşındaki tecrübeli antrenör, birçok İtalya kulübünün yanı sıra bir dönem Rusya Milli Takımı’nın da başında yer aldı.

25 Ekim 1953 Mantova doğumlu olan Bagnoli, kariyerine De Caravel Mantova takımında başladı. Uzun süre bu bölgenin takımlarını çalıştıran başarılı teknik adam, 2001-2002 sezonunda Sisley Trevisoya geçti ve tam 6 sezon üst üste bu takımla çalıştı. Ardından Rusya Milli Takımını çalıştıran Bagnoli, son 2 sezondur Casa Modena’nın başında görev yapıyordu.

Bagnoli, 2009’da Berlin’de yapılan Dünya Ligi’nde Rus Milli Takımıyla bronz madalyaya ulaştı. İtalya Liginde uzun süre görev alan tecrübeli teknik adam, Modena takımıyla 2,  Treviso takımıyla 6 olmak üzere toplam 8 şampiyonluk yaşadı.

İtalya Kupasını 7 kez, Süper kupayı 5 kez, Treviso ve Modena ile şampiyonlar ligini 5 kez kazanma başarısı gösteren Bagnoli’nin kariyerinde 2 kez de CEV kupası var.

İtalyan Koç Bagneli ve ve yardımcısı Fabio Soli, bundan böyle Fenerbahçe Grundig’in başarısı için mesai harcayacak.

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar