Hüseyin Atıcı da Olimpiyat vizesi aldı

07 Mayıs 2012 Pazartesi
05-06 Mayıs 2012 günlerinde Bursa Olimpik Atletizm Sahası'nda yapılan Nurullah İvak Atmalar Kış Şampiyonası ve Kulüplerarası Yıldızlar Atmalar Ligi Final Yarışları'nda Milli atletimiz Hüseyin Atıcı gülle atmada Olimpiyat barajını aştı.

Sporcumuz gülle atma büyük erkeklerde 20.30 metrelik derecesiyle Türkiye rekoru kırarak birinci olurken, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları B barajını geçerek oyunlara katılmaya hak kazandı. Ayrıca atletimiz 20 metrenin üzerine çıkan ilk Türk atleti olarak tarihi bir başarıya daha imza attı.

Daha önce kulübümüz sporcularından Fatih Avan, Gülcan Mıngır, Nevin Yanıt, Karen Melis Mey ve Burcu Ayhan, Olimpiyat baraj derecelerini geçerek oyunlara katılma hakkı elde etmişti.

Öte yandan şampiyonada mücadele eden diğer sporcularımızdan Emel Dereli genç bayanlar gülle atmada 16.50 metre ile birinci ve disk atmada 44.06 metre ile ikinci, Berivan Şakir genç bayanlar cirit atmada 47.12 metre ile birinci oldu. Ayrıca Emre Bastı büyük erkekler çekiç atmada 56.32 metreyle ve Tolgahan Yavuz genç erkekler çekiç atmada 64.69 metre ile üçüncü sırada yer aldı.
Baki Aydın