“Şampiyonluğa inancımız tam”

18 Mayıs 2011 Çarşamba

Profesyonel Futbol Takımımızın Kaptanı Alex de Souza, Radyo Fenerbahçe’de yayınlanan ’Fenercellle Playlist’ programına katıldı.

 

Orkun Yazgan’ın sunduğu programda tercümanlarımızdan Samet Güzel ile Umut Köse’nin seçtiği 10 parçalık "Şarkı Listesi" çalındı.

 

Programa telefon bağlantısı ile katılan Kaptanımız Alex de Souza, hangi tür müzikler dinlediğini ve şampiyonluğa dair duygularını radyoseverlerle paylaştı.

 

Müzikle olan ilişkisinin çocukluğundan itibaren çok iyi olduğunu söyleyen Alex de Souza, sambaya karşı çok ilgili olduğunu ve maç günleri uyandığı andan itibaren samba dinlediğini ifade etti. 

 

Kaptanımıza, Samandıra’ya gelen bir taraftarımızın ’Sen futbolun sanatçısısın’ sözünün hatırlatılması üzerine Alex, "Müzikle uğrasan insanlar da spor yapan insanlar da birer sanatçıdırlar. Duygularıyla hareket ederler, ancak sanatçılar da sporcular da duygulara hitap ederler" dedi.

 

Ligin son haftasına girildiği dönemde şampiyonluk yarışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaptanımız Alex de Souza, "Şampiyonluk yolunda inancımız tam. İlk yarıyı liderin oldukça gerisinde tamamladık. Ancak ikinci  yarıda birbirimize kenetlenerek, elimizden geleni yaptık. Sivas maçını da kazanıp, şampiyonluğu ne kadar istediğimizi herkese göstereceğiz. Şampiyonluğu taraftarlarımıza armağan ederek, onları mutlu edeceğiz" diye konuştu. 

 

Telefon bağlantısı ile programa katılan bir diğer oyuncumuz Diego Lugano ise, "Tüm ciddiyetimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şampiyon olup taraftarımızı sokağa dökmek istiyoruz" dedi.