Ömer Onan Radyo Fenerbahçe’nin konuğu oldu

03 Mayıs 2011 Salı

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Kaptanı Ömer Onan, Kulübümüzün resmi radyosu Radyo Fenerbahçe’de yayınlanan Çağatay’la Sporbahçe’nin konuğu oldu.

 

Oldukça keyifli bir ortamda gerçekleştirilen programda kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Ömer Onan, basketbola nasıl başladığı ve bugünlere nasıl geldiğini anlattı.

 

Taraftarımızın kendisine gösterdiği sevgiden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Ömer Onan, ’’Taraftarın sevgisi beni çok mutlu ediyor. Taraftarla aramızda dürüst bir ilişki var. Sahada iyi de oynasam kötü de oynasam sonuna kadar mücadele ediyorum. Taraftarın bana gösterdiği sevgide bunun da etkisinin olduğunu düşünüyorum’’ dedi.

 

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan Ömer Onan,  Alex’i çok beğendiğini ifade ederek, ’’Emre’yi, Gökhan’ı, Mehmet Topuz’u, Volkan’ı, Lugano’yu da beğeniyorum. Fırsat buldukça takımımızın maçlarını stat da veya evde oğlum Yiğit ile izliyorum. Oğlum şu anda benden daha fanatik diyebilirim’’ ifadelerini kullandı. 

 

Unutamadığı maçlar içinse Ömer Onan , ’’Tabi çok maçta görev aldım ama insanın son dönemlerde oynadığı maçlar aklında kalıyor. Kulübümüzün kuruluşunun 100. yılında Efes Pilsen oynadığımız final serisinin maçlarını ve ardından yaşanan sevinci unutamıyorum. Geçen yaz İstanbul’da düzenlenen 2010 FIBA Dünya Şampiyonası yarı final maçında Sırbistan ile oynadığımız maçı da unutamıyorum’’ dedi.

 

Basketbolu bıraktıktan sonra yine basketbolun içinde sorumluluk alarak kalmak istediğini belirten Onan, ama şu anda tam olarak ne yapmak istediğine karar vermediğini ifade etti.

 

Ataşehir’deki Fenerbahçe Spor Kulübü Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena içinse Ömer Onan şu ifadeleri kullandı:

 

’’Önümüzdeki sezonda açılacağı haberini Başkanımız Aziz Yıldrım geçtiğimiz günlerde tesise gerçekleştirdiğimiz ziyarette ifade etti. Çok büyük ve çok güzel bir salon.  Orada oynamak için şimdiden sabırsızlanıyorum’’

 

Fenerbahçe’nin özellikle son 10 yıldır sadece futbolda değil bir çok branşta şampiyonluğa oynayan bir kulüp olduğunu ifade eden Ömer Onan, kendisini en çok mutlu eden olaylardan birsinin de, Fenerbahçenin kuruluşunun 100. yılında Fenerbahçe forması altında şampiyonluk yaşayan oyunculardan birisi olmak olduğunu sözlerini ekledi. 

 

BASIN FOTOĞRAFI