İşte Lugano’nun TOP 10’u

20 Nisan 2011 Çarşamba

Kulübümüzün resmi radyosu ’Radyo Fenerbahçe’de, Fenercell sponsorluğunda her Çarşamba günü saat 11:00’de yayınlanan, "Fenercell ile Playlist" programının bu haftaki konuğu Diego Lugano oldu.

FM bandı 97.0 frekansından yayın yapan ’Radyo Fenerbahçe’de, Orkun Yazgan’ın sunduğu programda, Uruguaylı futbolcumuzun kendi seçtiği 10 parçalık ’Şarkı listesi’ sırayla çalındı. Radyo Fenerbahçe dinleyicileri program sırasında her zamanki gibi, çalan parçaların hangi futbolcumuzun seçimi olduğunu tahmin etmeye çalıştı.

Doğru tahminde bulunan 3 taraftarımız, Fenercell’den üzerinde Fenerbahçe arması bulunan özel tasarım bir ipod ve kendi sahamızda oynayacağımız ilk maç olan Fenerbahçe-İBB karşılaşmasına 2 adet Fenercell Tribünü’nden maç bileti kazandı.

İşte Lugano’nun hazırladığı, Latin müziğinden eşsiz örneklerle dolu 10 şarkılık liste:

1-Mana - Rayando el Sol

2-Mi nina bonita (Anonim)

3-Juan Luis Guerra – Como tu no hay ninguna

4-Jose Sabia – La Vela Puerco

5-Note va a gustar – Cielo de un Solo Color

6-Chicci Peralta - Procura

7-Chicci Peralta – Amor narcotico

8-Zurdo Bessio – Sin Darte Cuenta

9-Tabare Cardozo – Lo que el tiempo me enseno

10-Tabare Cardozo – Murguero Oriental


Alex, Niang ve Özer futbolun sanatçıları

Programın son bölümünde bir de değerlendirme yapan Diego Lugano, kendisine yöneltilen "Futbolcular da bir sanatçı mıdır?" şeklindeki soruya ise "Futbolcuları da aslında oyun içinde sürekli ürettikleri ve yarattıkları için sanatçı olarak değerlendirebiliriz. Alex ve Niang futbolun sanatçılarıdır benim için. Özer de bu anlamda çok yaratıcı bir futbolcu. Şimdi ilk aklıma gelenler bu isimler ama Fenerbahçe’de çok sayıda bu tarz futbolcu var" cevabını verdi. Lugano, Latin Müziğini, Türk Müziğine yakın bulduğunu da sözlerine ekledi.

Her Çarşamba günü Radyo Fenerbahçe’de Fenercell’in sunduğu Playlist programını takip etmeye devam edin!