Nevin Yanıt’a büyük onur

25 Şubat 2011 Cuma

Avrupa Şampiyonu Fenerbahçeli milli atletimiz Nevin Yanıt’ın adı, doğum yeri Mersin’deki bir atletizm kompleksine verildi. Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın da katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Geçtiğimiz yıl İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen 20. Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda, 100 metre engellide altın madalya kazanarak hem Fenerbahçe hem de Türkiye’ye büyük gurur yaşatan atletimiz Nevin Yanıt’ın adı ölümsüzleşti. 2013 Akdeniz Oyunları’nın Mersin’e verilmesinin ardından bir dizi temaslarda bulunmak üzere bu kente giden Faruk Nafiz Özak, Avrupa Şampiyonu milli atletimiz Nevin Yanıt’ın adını taşıyan ’Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nin açılış törenine de katıldı. İl yöneticileri, sporcular ve vatandaşların katıldığı törende Bakan Özak ve Nevin Yanıt, kompleksin açılış kurdelesini birlikte kesti.

Nevin Yanıt’a ve başarısında payı olanlara teşekkür eden Bakan Özak, "Nevin kardeşimizi, kabiliyetini ve iradesini zekasıyla birleştirerek, Türk Bayrağını dalgalandırdığı, İstiklal Marşımızı söylettiği için alnından öpüyorum. Bizim de bundan sonra hem Nevin’e hem de Nevin gibilere destek vereceğimizi buradan ifade etmek istiyorum" diye konuştu. Milli atletimiz Nevin Yanıt ise çok duygulandığını dile getirerek, bu kompleksin altın madalyadan sonra en büyük ödülü olduğunu belirtti. Antrenman yaptığı sahanın ’Nevin Yanıt’ adını taşımasının kendisini gururlandırdığını ifade eden Yanıt, "Şu anda burası altın madalyadan daha önemli benim için. Yaşarken böyle bir şeyi görmek herkese nasip olmaz. Herkese örnek olsun, herkes daha çok çalışsın ve daha çok şampiyonlar çıksın" dedi.


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar