Dünya Karmasının koçu Ratgeber

10 Şubat 2011 Perşembe

Dünya Kadınlar Günü olan 8 Mart’ta, Polonya’nın Gdynia kentinde düzenlenecek Basketbol Kadınlar Eurolague All Star 2011 organizasyonunda, Angel Mccoughtry ve Hana Horakova’dan sonra Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın koçu Laszlo Ratgeber de görev alacak. Ratgeber, Dünya Karmasının Koçu olarak sahaya çıkacak.

Dünya ve Avrupa karmalarının ilk 5’leri ve bençten gelecek oyunculardan sonra Bayanlar Eurolague All Star 2011 organizasyonunda görev yapacak koçlar da açıklandı. FIBA Europe tarafından yapılan açıklamada, Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı antrenörü  Laszlo Ratgeber’in Dünya Karmasının koçu olarak sahaya çıkacağı belirtildi. Avrupa Karmasının koçluğunu ise Lotos Gdynia takımının antrenörü George Dikeoulakos yapacak.

FIBA’nın internet sitesinde yapılan oylama sonucunda, Dünya ile Avrupa karmalarının karşı karşıya geleceği maçta Fenerbahçe Bayan basketbol Takımı’ndan Angel Mccoughtry ile Hana Horakova da forma giyecek. Biirleşik Amerikalı oyuncumuz Angel Mccoughtry, Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı antrenörü Laszlo Ratgeber’in koçluğunu yapacağı Dünya Karmasının ilk 5’inde maça başlayacak. Çek oyuncumuz Hana Horakova ise Avrupa Karmasında boy gösterecek.