Penny Taylor Hakkında Bilgilendirme

19 Ocak 2011 Çarşamba
Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı oyuncularından Penny Taylor, Dünya’nın önde gelen basketbolcularından biri olarak kabul edilen Diana Taurasi’de yasaklı madde tespit edilmesi üzerine sonuçların doğruluğuna inanmamış; ardından da Taurasi’nin Fenerbahçe’ye gelmesine katkıda bulunduğunu ve oyuncuda yasaklı maddeye rastlanması nedeniyle kendisini sorumlu tuttuğunu ifade etmiştir.

Penny Taylor, Beşiktaş CT ile Caferağa Spor Salonu’nda oynanan lig karşılaşmasında doping kurasının kendisine çıkması üzerineyse teste girmeyi reddetmiştir.

Penny Taylor, doping testine girmemenin cezasının olduğunun kendisine defalarca hatırlatılması, yöneticilerimizin ve idarecilerimizin devreye girmesi sonucunda, testlerinin Köln Laboratuarı’nda yapılmasını istemiştir. Bu durum Türkiye Basketbol Federasyonu ile paylaşılmış, oyuncunun kendi isteğiyle alınan numuneler, Köln Laboratuarı’na gönderilmiştir.

WNBA’de Phoneix Mercury forması altında uzun yıllar takım arkadaşı olan Diana Taurasi’nin haksızlığa uğradığı inancını taşıyan, kendisinin de bu tür bir haksızlıkla karşılaşacağını düşünen Penny Taylor, basketbol kariyerine Türkiye’de devam etmeme kararı alarak deplasmandaki Botaş maçı kafilesine katılmak istememiştir.

Yöneticilerimizin ve idarecilerimizin yoğun ikna çalışmaları sonucunda Botaş kafilesine maç günü dahil olan Avustralyalı oyuncu, 13 Ocak 2011 Perşembe Lotos Gdynia maçında forma giymiş, buna karşın 17 Ocak 2011 Pazartesi günkü antrenmana hiçbir gerekçe göstermeksizin katılmayarak Amerika’ya gitmiştir.

Kamuoyuna duyurulur,

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ