Erkek Voleybol Takımımız sezonu açtı

06 Eylül 2010 Pazartesi

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, daha önce transferi gerçekleştirilmiş ancak resmi imza törenleri yapılmamış Andrija Geric, Kemal Kayhan ve Ersin Durgut’un imza törenleriyle birlikte yeni sezon açılışını da düzenlediği bir basın toplantısıyla gerçekleştirdi Takım hakkında bilgiler veren Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Dinçay, yeni sezonda Kiğılı firmasının sponsorluğunda mücadele edecek Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımızın Türkiye Şampiyonluğu ve Türkiye Kupası’nın yanında Avrupa’da da en az Final-Four hedeflediğini açıkladı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde düzenlenen törene Hakan Dinçay, Andrija Geric, Kemal Kayhan ve Ersin Durgut’un yanı sıra Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımızın teknik ve idari kadrosuyla oyuncuları katıldı.

Hedef her kulvarda başarı

Törende ilk olarak söz alan Hakan Dinçay, "Geçen yıl Balkan Şampiyonu ve Türkiye Şampiyonu olan takımımız, bu yıl da Türkiye Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde en az Final-Four’u hedeflemektedir. Bu sebeble, kadromuzu çok önemli transferlerle güçlendirdik. Ayrıca geçen sezon sözleşmesi biten başta antrenörümüz Sayın Demeter olmak üzere oyuncularımızdan Coskovic ile 2 yıl; Serkan Kılıç, Burak Yavuz, Cengizhan Kartaltepe, İsmail Cem ile 1 yıl  sözleşme yaptık. Ayrıca geçen sezon Halk Bankası kadrosunda bulunan Ersin Durgut, Kemal Kayhan ve gene Dünya yıldızlarından biri olan Andrija Geriç’i kadromuza katmış bulunmaktayız. Fenerbahçe Spor Kulübü, amatör şubelere yaptığı yatırımlar ve sonucunda elde ettiği başarılar ile her zaman bir spor kulübü olduğunu kanıtlamıştır. Kulübümüz, sponsorlarımızla birlikte, ülkemizin ve kulübümüzün adını tüm Dünyaya duyurmayı hedeflemektedir. Sayın Abdullah Kiğılı’ya da desteklerinden dolayı ayrıca burada teşekkürlerimizi iletmek isteriz" dedi.

İmzalar atıldı

Törende daha sonra Andrija Geric, Kemal Kayhan ve Ersin Durgut resmi sözleşmelere imzaları attı. Törende konuşan Geriç, "Burada daha önce oynayan oyunculardan kulübün ve takımın ne kadar büyük olduğunu öğrendim. Tüm kulvarlarda başarılı olup Fenerbahçe’nin adını Avrupa’da duyurarak güzel bir sezon geçirmek istiyoruz" dedi. Ersin Durgut, "Büyük bir sorumluluk aldığımızın bilincindeyiz. Transferimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Onların yüzünü kara çıkarmayacağım" derken, Kemal Kayhan ise, "Büyük bir camiaya geldik. Süper Kupa ile başlayıp son olarak Şampiyonlar Ligi Kupası’nı da kaldırarak, sezonu 4 kupayla kapatmak istiyoruz" dedi.

Çoskoviç için milli maç

 

Törende daha sonra soruları yanıtlandıran Hakan Dinçay, Tomislav Coskovic’in Türk vatandaşı ve isminin de Tomi Çoşkoviç olduğu bilgisini verdi. Bu oyuncunun Türk statüsünde ligde oynayabilmesi için, Federasyon kurallarınca Milli Takıma çağrılması gerektiğini belirten Dinçay, Federasyon ile CEV’in konuyla ilgili yazışmalarının sürdüğünü, Tomi Çoşkoviç’in Yunanistan ile yapılacak ikinci maça yada daha sonra oynanacak özel bir milli maça çağrılarak bu sorunun aşılacağını bildirdi.

Tören, yeni transferlerle birlikte takım fotoğrafının çektirilmesi ile sona erdi.

"En’lerin Takımı"

Sezona, ’2009-2010 Lig Şampiyonu’ sıfatıyla ve Kiğılı’nın forma sponsorluğuyla adım atacak olan Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı, gerçekleştirdiği transferler ile bu sezon Türkiye Ligi Şampiyonluğu’nun yanı sıra Avrupa’da Final Four’un da en ciddi adayı olduğunu gösterdi.

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı, kadrosundaki bazı sporcularıyla sözleşme yenilerken, Türkiye Ligi’nin en kaliteli oyunculardan oluşan kadrosunu Miljkoviç, Marshall gibi birbirinden önemli oyuncularla daha da kaliteli kıldı.

Libero mevkiinde görev yapan Cengizhan Kartaltepe, Pasör Burak Yavuz, Smaçör İsmail Cem Kurtar, Smaçör Tomi Coşkoviç ve Şampiyonluğun baş mimarlarından olan Antrenörümüz György Demeter ile sözleşme yenileyen takımımız, son olarak da mevkilerinin en başarılı oyuncuları arasında gösterilen Andrija Geric, Ersin Durgut ve Kemal Kayhan ile anlaştı.

ANDRIJA GERIC

İtalya’nın Top Volley takımından transfer edilen Sırp oyuncu, 27 Ocak 1977 doğumlu. Voyvodina’da forma giymeye başlayan Geric, İtalya’da Bossini Montichiani, Lube Banca, Icom Latina’da oynadı; sonrasında kariyerine Yunanistan’da devam ederek 2008-2009’da Panatinahikos’ta başarılı bir sezon geçirdi. İtalya’nın Top Volley takımından da Fenerbahçe’ye transfer oldu.

Milli takımda da başarılı bir kariyere sahip olan oyuncu, 2000 Sydney Olimpiyatları’nda Altın madalya, 1996’da Bronz madalya, Avrupa Şampiyonaları ve Dünya Şampiyonaları’nda Altın ve Bronz madalyalar elde etti. Mevkisinin en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen Andrija Geric, 2003 Yılında Sırbistan’da ’En iyi Blokör’ ve ’En iyi Servis Atan’ oyuncu seçildi. 

KEMAL KAYHAN

Renklerimize bağlanan başarılı oyunculardan bir diğeri ise Kemal Kayhan… Halkbank’ta forma giyen başarılı Orta oyuncusu Kemal, 2 Ocak 1983 doğumlu ve 2.00 boyunda. Çankaya Belediyesi, Polis Akademisi formaları da giyen Kayhan, kariyerinde 1 Türkiye Ligi Finali, 1 Üniversiad şampiyonluğu yaşadı ve Milli formayı da 60 kez giydi.

ERSİN DURGUT

Halkbank’tan transfer edilen oyuncu, 4 Ağustos 1982 doğumlu ve 2.08 boyunda. Erdemirspor’da 3 kez Türkiye Şampiyonluğu yaşayan Ersin; Bursaspor, İBB Spor, Polis Akademisi ve son olarak da Halkbank’ta oynadı. Başarılı Orta oyuncusu 58 kez de Milli formayı giydi.

Erkek Voleybol Takımımızın kadrosundaki oyuncuların tamamına dair ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

 

 http://www.fenerbahce.org/voleybol/detay.asp?ContentID=7957

BASIN FOTOĞRAFI


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar