Yeni sezon formalarımız tanıtıldı

23 Temmuz 2010 Cuma
Kulübümüzün 2010/2011 sezonunda giyeceği adidas futbol formaları ve diğer branşlar tarafından kullanılacak olan Fenerium formaları, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda düzenlenen özel bir organizasyonla tanıtıldı.  Gecede ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü şubelerinin 2010/2011 sezonunda kullanacağı ve Fenerium tarafından hazırlanan kamp ve antrenman malzemelerinden oluşan A Takımlar Koleksiyonu ile Fenerium Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nun da tanıtımı yapıldı. 
Tanıtımda, Başkanımız Aziz Yıldırım, yönetim kurulu üyelerimiz, Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları ve teknik kadrosu ile birlikte adidas, Avea, Türk Telekom, Ülker ve Fenerium yöneticileri de hazır bulundu.
Gecede Fenerbahçemizin yeni sezon formaları sporcularımızın sunumudan gerçekleştirildi. Gecenin sunuculuğunu Metin Uca yaptı.
Fenerbahçe Futbol Takımı’nın uluslararası adidas model ve teknolojileri uygulanarak hazırlanan tüm formalarında özel bir kumaş teknolojisi kullanılıyor. adidas’ın ClimaCool® adını verdiği bu teknoloji ile, spor sırasında vücudun en çok ısınan bölgeleri tespit edilerek özel tasarlanmış havalandırma kanalları ile iç ve dış hava akımı oluşturuluyor. Böylece  vücudun kuru ve serin kalması sağlanıyor. Bu da futbolcuların vücut ısılarını 90 dakika boyunca ideal seviyede tutarak, dayanıklılıklarını artırıyor. 
Fenerium, bu sezon dünyada bir ilki gerçekleştirerek, Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde mücadele veren istisnasız  tüm sporculara ve kulübü’ne desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen değerli taraftarlarına, 2010-2011 A Takım koleksiyonu’nu Advansa’nın ürettiği "thermo-cool fresh" kumaştan tasarladı. Dünyada sadece Çek Milli Olimpiyat Takımı (2009 Vancouver Olimpiyatları) ve dünyaca tanınmış Formula 1 pilotları  tarafından kullanılan bu  kumaş,  elyaf yapısındaki termoregülasyon  (thermogregulation) sistemi sayesinde vücut ısısını dengede tutarak, sporcuların ani hava değişikliklerinden etkilenmesine izin vermiyor; aynı zamanda "fresh" özelliği sayesinde terleme kaynaklı bakteri oluşumunuda engelliyor. 

Fenerbahçe Spor Kulübü 2010/2011 sezonunda üç farklı forma ile mücadele edecek. Bu 3 farklı modele ilave olarak bir adette rezerv forma olacak.

Efsane Çubuklu Forma

Fenerbahçe’nin vazgeçilmezlerinden biridir Çubuklu Forma. En eski tasarım ve üretim koşullarında hazırlandığı günlerden, en güncel adidas teknolojilerinin kullanıldığı ve en son trendlerin uygulandığı bugüne kadar birçok değişiklik geçirmesine rağmen Fenerbahçe’nin Çubuklu Forması, özünde, Zeki Rıza Sporel’den Lefter Küçükandonyadis’e, Halit Deringör’den Can Bartu’ya, Ogün Altıparmak’tan Cemil Turan’a, Rıdvan Dilmen’den Semih Şentürk’e hep aynı. Çünkü Çubuklu, ruhunu bir sonraki formaya sürekli aktarıyor. Bu sene geçmiş senelerden farklı olarak formadaki çubukların kalınlığı inceltilerek formanın Fenerbahçe Spor Kulübü’ nün bünyesinde barındırdığı 9 branşı temsil edecek şekilde 9 parçadan / çubuktan oluşması sağlandı. Bir diğer radikal değişiklik ise bu sene formanın sırt bölgesinde de çubukların kesintiye uğramadan kullanılması. 


Kanarya Forma

Fenerbahçe Spor Kulübü logosunu oluşturan 6 ana renkten biridir beyaz. Temizlik ve açık yürekliliğin simgesidir. 2010/2011 sezonunda Fenerbahçe Spor Kulübü’ nün deplasman forması bu tema üzerinden hareketle oluşturulmuş olup formanın göğüs kısmına gofre tekniği ile uygulanan Fenerbahçe amblemi ve amblemin sağ ve solunda yer alan kanarya kanatları Fenerbahçe Spor Kulübü’ nün koruyucu kollayıcı ve birleştirici rolünü simgeliyor.

Fenerbahçe Güneşi Forma

Güneş yaşamın ve gücün kaynağıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü kurulduğu günden bu yana Türk Spor Camiasının lokomotif güçlerinden biri olmanın haklı gururunu yaşıyor. 2011 senesinin en popüler rengi olacak olan tetra mavinin kullanıldığı Fenerbahçe Güneşi formada formanın ön yüzünde gofre tekniği ile uygulanan Fenerbahçe Logosu ve bu logodan kanyak bulan; gücü ve aydınlığı simgeleyen güneş ışınlarına yer veriliyor. 

Palamut Forma

Fenerbahçe logosu içerisinde yer alan palamut dalından ilham alınarak tasarlanan Palamut formanın ön yüzüne süblime tekniği ile uygulanan palamut dalı Fenerbahçeliliğin kuvvet ve kudretini, formaya renk veren yeşil ise yükselen bu kudret için başarının kaçınılmaz oluşunu gösteriyor. Sezonun ilerleyen dönemlerinde satışa sunulması planlanan palamut forma Fenerbahçe’ nin 2010/2011 dönemindeki rezerv forması olacak.  

Bu sene bir model kaleci forması da satışta olacak

Fenerbahçe Futbol A Takımı kalecilerinin 2010/2011 Futbol Sezonu’nda giyeceği Lacivert Kanarya kaleci kazağı da A Takımı formalarıyla aynı anda tüm Fenerium ve adidas satış noktalarında satışa sunuluyor. 

Yeni sezon Fenerbahçe formaları ve taraftar ürünleri, Fenerium Mağazaları ve adidas satış noktalarında 23 Temmuz’dan itibaren satın alınabilir. Futbol takımının giydiği orijinal maç formaları ve kaleci kazağı 89 TL, taraftar formaları ise 57 TL’ den satışa sunuluyor.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar